Суд відсторонив Катерину Рожкову від посади заступника голови НБУ

Київський суд відсторонив заступника голови Національного банку України Катерину Рожкову він посади. За позовом Ігоря Луценка було прийняте відповідне рішення.

Цю інформацію повідомляє "Преса України".

За словами народного депутата України Ігоря Луценка, колишня права рука Валерії Гонтаревої відсторонена від посади.

На своїй сторінці у соціальній мережі Луценко написав, що заступник голови НБУ Катерина Рожкова більше не може виконувати свої обов'язки. Крім того, вона не має права брати участі в засіданнях правління банку до розгляду справи, позивачем якої є він сам.

Нардеп оприлюднив документи, які офіційно доводять відсторонення Рожкової від займаної посади, а саме: постанову Дарницького райсуду Києва від 26 грудня 2017 року. Луценко відмітив, що 20 квітня поточного року він звернувся до голови НБУ Якова Смолія з вимогою повідомити Рожкову про чинне обмеження.

Популярні новини зараз

Сміливий баран прийшов "здаватися" в СБУ, але його вигнали

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Арсен Мірзоян поділився кадрами відпочинку у Єгипті: купа пляшок і Тоня в ластах

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Показати ще

"Сьогодні передав в НБУ рішення за моїм позовом, згідно з яким суд відсторонив від посади таку відому особистість, як Катерину Рожкову, багаторічного заступника Гонтаревої. Разом з останньою вони приймали рішення в НБУ в інтересах банків в порушенні антикорупційного законодавства. І не просто банків, а, судячи по записах телефонних розмов Рожкової, російських банків, зокрема, так званого "Банку Москви" (БМ Банк), а також Внешторгбанка", - підкреслив політик.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Валерію Гонтареву офіційно звільнили з посади голови Національного банку України. Рішення ухвалили більшістю голосів на засіданні Верховної Ради.

Заява про відставку вона подала ще навесні минулого року, але практично відразу пішла в довготривалу відпустку. Подання про звільнення Гонтаревої президент Петро Порошенко вніс на розгляд тільки 18 січня 2018 року.

Також портал повідомляв про те, що звільнення Гонтаревої не змінить політику НБУ. Політик зазначає, що зараз в суспільстві немає довіри до НБУ.

"Ми можемо говорити: хороша людина, нехороша людина, але головне для цих інститутів - це довіра. Зараз ми бачимо близько 1% довіри українського народу, а якщо довіра народу таке, то зовнішнє ще менше", - акцентує Тарута.