В даний час тривають політичні торги по кандидатурі нового глави НБУ, у парламентських фракцій немає єдиної думки, тобто звіт Гонтаревої і голосування за призначенням Якова Смолія можливе тільки після того, як буде зібрано достатню кількість голосів. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат, лідер партії «Основа» Сергій Тарута, коментуючи можливе призначення Якова Смолія на пост глави НБУ.

На думку нардепа, призначення Якова Смолія не змінить ситуацію і не відновить довіру до банківської системи.

«Смолій - член команди Гонтаревої. Він бачив, як вона і Рожкова (Катерина Рожкова - заступник голови НБУ) грабують банківську систему і незаконно закривають банки. Багато банків постраждали тільки тому, що на них було політичне замовлення. Внаслідок цього довіру до банків було втрачено. І навіть призначення Смолія не поверне цю довіру. А якщо довіру до банківської системи не буде відновлено, то ніякого реального економічного зростання в країні не буде», - зазначив Сергій Тарута.

За його словами, кандидатура нового глави НБУ стала предметом політичних торгів.

«В останні місяці велися кулуарні переговори щодо кандидатури Смолія. Інші кандидати просто не розглядалися, тому що вони не будуть виконувати накази Банкової. Тому все оберталося навколо кандидатури Смолія. Парламентські фракції почали торгуватися за призначення, адже на кону ще посади керівників трьох міністерств і повністю склад ЦВК. Усередині фракцій немає єдності щодо кандидатури Смолія. Тобто Гонтарева прийде в Раду і відзвітує, тільки коли в парламенті буде достатньо голосів за Смолія», - підкреслив Сергій Тарута.

Популярні новини зараз

Степан Хмара з трибуни Верховної Ради закликав гнати "шпану ліквідаторів"

В Україні розпочали виплачувати пенсії за новою схемою: кому не дадуть ні копійки

Слідом за Началовою і Фріске пішла з життя ще одна зірка "Останнього героя": хвороба мучила довгі роки

Шикарному життю вдови "Мотороли" позаздрить кожна жінка: замість скорботи елітні авто і дорогезні заклади

Показати ще

Нагадав народний депутат і про звинувачення, що висуваються на адресу Гонтаревої: «Гонтарева - величезна біда українського народу. Вона зруйнувала всю довіру до банківської системи, вона пограбувала банківську систему - на величезні гроші, від 3 до 5 мільярдів доларів. Економіці України Гонтарева принесла збитків більш ніж на 1 трильйон гривень! Їй було б потрібно направлятися не в парламент, а в тюрму».

1 березня народні депутати повинні бути заслухати звіт діючого керівника НБУ Валерії Гонтаревої, а потім проголосувати за її звільнення і призначення нового глави Нацбанку. В результаті Гонтарєва в Раду не прийшла і питання перенесли.