Колишній в.о. президента України Олександр Турчинов розповів, що йому довелося блефувати в телефонній розмові з тодішнім головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним в той час, коли в Криму знаходилися "зелені чоловічки".

Про це він розповів в документальному фільмі 1+1 "Україна. 100 днів над прірвою".

"Увечері 1 березня до мене приїжджає керівництво Міноборони, Генштабу та каже Олександр Валентинович, ситуація катастрофічна, наші підрозділи в Криму отримали від російського Генштабу ультиматум. О 21 годині вони повинні скласти зброю, інакше буде штурм. Потрібно політичне рішення", - сказав Турчинов.

"Вночі знайшли номер Наришкіна. Я йому кажу, як можна спокійніше, хоча сам сильно нервував дивись, ми отримали ультиматум від російського Генштабу і я дав команду використовувати всю наявну зброю. Весь світ побачить вас як агресорів і скільки крові ви принесли. Наші хлопці загинуть, але ваших загине не менше. Тому передайте Путіну, що в разі штурму ми будемо використовувати всю наявну зброю", - продовжив глава РНБО.

За його словами, ця розмова допомогла зірвати наступ росіян. "А ми отримали необхідний час для того, щоб підготуватися до можливого настання з півночі і сходу", - зазначив він.

Окупація Криму

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Рада національної безпеки і оборони доручила ініціювати арешт активів ВАТ "Газпром" в Україні і за кордоном у разі невиконання ним рішень Стокгольмського арбітражу за позовом "Нафтогазу".

Як пише прес-служба відомства, таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні Ради нацбезпеки і оборони. За інформацією голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, Росія прагне не виконувати рішення Стокгольмського арбітражу і провокує енергетична криза в Україні, знизивши тиск в транзитному газопроводі.

"У зв'язку з цим було доручено ініціювати арешт активів ВАТ "Газпром" в Україні та за кордоном у разі невиконання ним рішень Стокгольмського арбітражу та вжити інших заходів щодо забезпечення енергетичної безпеки України і безперебійних транзитних поставок газу в Європу в умовах низьких температур", - вказується в повідомленні.