Навколо поїздок кандидата в президенти РФ Ксенії Собчак до анексованого Криму в 2014 році тривають постійні суперечки. Нещодавно в коментарі місцевим ЗМІ вона вирішила пояснити свій вчинок.

Щоправда, виправдання виявилося досить неочікуваним – нібито збирала там інформацію для репортажу на замовлення видання "Сноб":

"Разом з Антоном Красовським ми були в Криму, де збирали інформацію ... про те, що там відбувалося в той момент. Ми готували репортаж".

Більш того, Собчак стверджує, що стала нібито єдиним російським політиком, котрому українська сторона дозволила в'їзд на півострів, але в МЗС чомусь про це досі ніхто не в курсі:

"Представники посольства України в Росії кажуть, що не отримували копію цієї заяви, що є неправдою", - додала вона.

Спростував такі припущення очільник відомства Павло Клімкін, назвавши їх "недоречними", а поїздку такого роду - "політичною шизофренією".

Відомо, що Собчак звернулася із запитом на дозвіл 6 березня 2018 року, але їхати на анексовану Росією територію вона хотіла як кандидат в президенти, тобто, щоб агітувати місцевих жителів голосувати за неї на нелегітимних виборах. Про свої наміри ніколи не говорить стримано, та навіть у третій особі:

"У Ксенії Собчак репутація теж нестабільна. Що у неї в голові, мало хто знає, крім тебе, звичайно. Вона завтра злетить з котушок, у неї сім п'ятниць на тижні, зараз вона в одну сторону гнеться, завтра її понесе в іншу, і ми станемо заручниками ситуації…..Навіть тим, кому Собчак здається цілком помірною фігурою, страшнувато політичну гру починати. Зараз я хочу провести загальнонародний референдум недовіри до сформованої політичної системи. Я хочу показати, що люди не згодні жити так, як живуть зараз. Це, власне, головне, що я хочу зробити".

Дивіться: прес-конференція Ксенії Собчак

Як повідомляв портал "Знай.ua", в базу даних сайту "Миротворець" потрапила кандидат в президенти РФ та журналістка Ксенія Собчак. За порушення перетину українського кордону та відвідини анексованого Криму російська активістка тепер особа нон-грата в Україні.