З рахунків "Ощадбанку" зовсім "несподівано" зникли понад три мільярди гривень у національній та іноземній валюті, що належали компанії Quickpace Limited.

Останню повязують зі скандальним нардепом-втікачем Олександром Оніщенком, повідомила прес-служба НАБУ.

Кошти, а це 156, 8 млн доларів США  та 218,1 тис. грн., були заарештовані на рахунках фінустанови за рішенням суду від 24.05.2016 в рамках розслідування "газової справи".

"Як встановили слідчі НАБУ, за станом на 17.10.2017, незважаючи на наявні обтяження (не скасоване і неоскаржене рішення суду про їхній арешт), дані кошти зникли з рахунків в ПАТ "Державний ощадний банк України", - повідомили детективи НАБУ.

В банку на це вже мають своє пояснення. Там переконують, що гроші були нібито перераховані до державного бюджету України на підставі вироку Краматорського суду Донецької області, яким було "затверджено угоду про визнання винуватості з громадянином Аркадієм К".

Детективи національного антикорупційного бюро допитали посадових осіб банку, проте ті, посилаючись на конфіденційність інформації, не змогли підтвердити перерахування зазначених сум у рахунок держбюджету.

Тож питання, куди і за яких обставин зазначені кошти були перераховані, залишається відкритим. За інформацією інсайдерів, гроші могли піти на рахунки екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, під контролем якого "Ощадбанк" фактично опинився після "Революції Гідності".

Дивіться: Гучні справи НАБУ

Раніше, схожа доля спіткала конфісковані мільйони й інших екс-чиновників, наприклад, колишнього президента Віктора Януковича та інших.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", НАБУ прийшло з обшуками до міністра інфраструктури Володимира Омеляна.