Найбільші банки Саудівської Аравії нещодавно почали заморожувати рахунки найвідоміших можновладців.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПідставою для цього стали масові затримання принців, політиків та бізнесменів (більше шести десятків прізвищ у переліку – ред.) в рамках розслідування щодо їх корупційної діяльності.
Загальна сума вилучених активів, більша частина яких перебуває за кордоном, складає 800 мільярдів доларів. Це може сповільнити процес їх повернення у власність держави.
У справах про хабарництво фігурують щонайменше 38 колишніх міністрів, а також їх заступників, яких звинувачують у відмиванні коштів та махінацій із документами.
Масштабну антикорупційну кампанію запустили в якості так званого "останнього попередження" для зосередження всієї влади у руках наслідного принца Мохаммеда бін Салмана - сина і головного радника короля Салмана. Саме він ухвалив рішення про створення окремого комітету розслідування – буквально за кілька годин до початку арештів.
Структурі надається право отримати будь-яку таємну інформацію, яка може допомогти розкрити злочин, забороняти виїзд на чужі території, блокувати рахунки у банках, а також відправляти винних за грати – щось на зразок українського НАБУ, тільки із більш широким спектром повноважень.
Найбільший резонанс у міжнародній спільноті, як припускають експерти, може викликати затримання Ал-Валіда бін Талала – екс-міністра фінансів, очільника інвестиційної кампанії Kingdom Holding, одного з найбагатших чиновників Саудівської Аравії.
Дивіться: українці на замовлення Саудівської Аравії побудували новий АН-132
Як повідомляв портал "Знай.ua", Маск показав, як живеться одному із найбагатших людей світу.