Експерт з питань ВПК Сергій Пинькас стверджує, що причиною вибуху міномета на полігоні в Рівненській області, де загинули і були поранені військові, не міг стати невідповідний технічним вимогам матеріал, з якого виготовлено знаряддя.

Таку думку раніше також висловила журналістка і волонтер Ольга Решетилова:

"На мій погляд, якщо ми говоримо про сталі, то це не зовсім коректний висновок по причині того, що всі міномети проходять процедуру випробувань. Є певна кількість пострілів, які може міномет зробити. І тільки після того, як це кількість пострілів зроблено і проведена перевірка самого зброї, і якщо його технічний стан відповідає вказаним параметрам, то тільки після цього воно дається в армію безпосередньо для експлуатації. Тому я дуже сумніваюся, що конкретно в цьому випадку окремо взятий міномет був зроблений не з тієї сталі, яка була б необхідна", – прокоментувала Пинькас.

Також експерт розповів про можливі причини події.

"Технічних Причин може бути кілька. Першою причиною може бути несправність самої міни. Ми знаємо, що всі ці боєприпаси досить давно були зроблені ще в радянський час. Тобто, ніхто не розуміє, що відбувалося всередині. І технічно таке питання може бути. Друге питання – це дійсно несправність самої зброї... Третій момент – це момент порушення самої технологічної процедури", – підтвердив він.

Популярні новини зараз

Українку вбили в Польщі дорогою на роботу: труп пролежав всю ніч, дочка в паніці

Головне за ніч: зарплати в 35 тисяч, бортпровідники "здали" п'яну Волочкову, а Трінчер отримала від хірурга за невдалі груди

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Знай.uа нагадує, що троє солдатів були важко поранені після вибуху міномета на рівненському полігоні 6 липня. Всі вони зараз готуються до операції.

Зараз солдати, які отримали травми, проходять лікування та реабілітацію у Львовласьском військовому госпіталі. Всі троє перебувають у стабільно важкому стані.

Раніше журналіст детально описав, як саме трапилася трагедія:

"Міна опускається по стовбуру дві-три секунди. Навідники в цей час перебували біля мінометів і забезпечували точність наведення. Вибух гаубиці стався в той момент, коли заряджаючий опустивши міну в ствол, розвернувся спиною і попрямував в укриття, але добігти до окопу не встиг. На місці загинули навідник міномета, заряжальник і командир батареї, який спостерігав за стрільбою", - розповідає журналіст.