В Мзс України відбулася серйозна розмова з послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем. Раніше він стверджував, що Будапешт має право роздавати паспорти всім, що мають угорські корені. В тому числі багатьом жителям Закарпаття.

Про це журналістам розповіла заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"З ним була проведена бесіда. Попередження було передано", - стверджують у МЗС.

При цьому під час офіційної зустрічі міністра освіти України з угорською громадою Закарпаття були "зняті всі занепокоєння" щодо закону про освіту. Лілія Гриневич запевняє, що між державними інститутами і громадою досягнуто взаєморозуміння щодо необхідних угорській стороні заходів.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

У Кирилівку увірвався потужний торнадо, люди молилися: аномалія налякала всю Україну

Показати ще

Заступник міністра вважає, що Угорщина буде наполягати на своїх претензіях щодо закону про освіту. Гриневич наполягає на тому, що вони намагаються знайти конструктивні шляхи вирішення проблем разом з суспільством. Цей криза на ґрунті освітнього закону триває вже досить довгий час. Існують навіть припущення, що коріння численних провокацій можуть йти з ФСБ Росії.Таким чином вони хочуть розхитати українські відносини з Євросоюзом, кордон з якою проходить саме з Закарпатською областю.

До цього розгорівся скандал за участю Ерно Кешкеня. Посла звинувачували у перевищенні своїх повноважень під час голослівних заяв про те, що "Угорщина має право роздавати свої паспорти всім, хто має угорські корені".

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа", Угорщина була обурена заявою українського оборонного відомства про поновлення на Закарпатті військової бази. Угорська сторона визнала обурливим той факт, що базу хочуть розташувати саме в тій частині області, де проживає угорська діаспора. У такій заяві навіть побачили, ніби Київ вважає угорську національну громаду загрозою. Глава міністерства закордонних справ Угорщини визнав це обурливим.