Польський телеканал TVP "Historia" на своїй сторінці у соцмережах в якості ілюстрації "звірств бандерівців" використав фото замордовних поляками українців у Верховині 1945 року.

Фото приурочене до "Національного дня пам’яті жертв геноциду громадян Другої Речі Посполитої, здійсненого українськими націоналістами".

Насправді на фото зображені не замордовані поляки, а українці, відзначає "Історична правда".

Ідеться про напад праворадикального формування Національні збройні сили (Narodowe Sily Zbrojne) на українське с. Верховина, що в Красноставському повіті Люблінського воєводства, 6 червня 1945 року.

Відповідно до польських даних, тоді загинуло 194 особи, зокрема: 45 чоловіків, решта – жінки та діти. Окрім того, нападники позабирали із собою одяг, білизну, взуття, сільськогосподарський інвентар, корів свиней і коней, що належали мешканцям Верховини.

Популярні новини зараз

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Оля Цибульська наважилася на несподіване разом із красунею в купальнику: "Добре, що не чути звук"

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Показати ще

Відзначимо, що не зважаючи на те, що каналу вже вказали на помилку – фото досі залишається на сторінці каналу.

Польська "Газета Виборча" відзначає, що це не вперше, коли польські медіа використовують згадане фото в якості ілюстрації жертв серед польського населення.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", Польща не вгамовується з претензіями до України з приводу героїзації ватажків ОУН-УПА і культу особистості Степана Бандери. А даремно - адже лише наша країна стоїть між російськими танками і Варшавою, вважає історик Юрій Гудименко.