Путін наплював на домовленості, які були досягнуті під час телефонної розмови з президентом Петром Порошенком щодо допуску омбудсменів до ув'язнених та навідріз відмовляється пускати уповноважену України з прав людини Людмилу Денисову до українських політв'язнів.

При чому, господар Кремля навіть не заморочується якимись притомними поясненнями щодо своєї поведінки.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков на чергові запитання з цього приводу дав чергові розмиті відповіді, пояснюючи заборону відвідування українських політв'язнів дефіцитом довіри та розкоординацією дій, називаючи те, що відбувається "проблематичною ситуацією".

"Там, як і раніше, відбувається досить проблематична ситуація з синхронізацією дій двох омбудсменів. Зрозуміло, що досить великий дефіцит взаємної довіри, але поки що - повна розкоординація. Про ефективність їхньої роботи - судити президентам, тому що саме вони давали доручення своїм підлеглим", - заявив Пєсков.

При цьомуПєсков цинічно зазначив, що "процес триває", і російська сторона "залишається прихильною домовленостям, яких було досягнуто лідерами РФ і України".

Популярні новини зараз
Олександр Усик перед боєм з Джошуа показав, яким тавром помітить супротивника: "Навіть питати не треба від кого" Христина Соловій показала харизматичного красеня, який підкорив її серце: "У полоні кохання" Андрій Рибак із "Холостячки" поставив "крапку" у відносинах з нареченою: "Скільки можна" На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр
Показати ще

"Це досить складний шлях", - додав Пєсков.

Щодо Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 47 день, Пєсков заявив, що "існує нерозуміння, чому навколо якихось конкретних прізвищ концентрується інтерес української сторони і абсолютно ігноруються інші особи, які також знаходяться в відповідних установах на території РФ".

Він також заявив, що український омбудсмен Людмила Денісова нібито приїхала в Росію без попереднього повідомлення.

"Фактично без попереднього повідомлення колега Москалькової (Людмила Денисова - ред.) приїхала до РФ ... Тут головним чином - поки що нездатність сторін домовитися про алгоритм дій і про режим відвідувань", - заявив Пєсков.

Нагадаємо, з 15 червня український омбудсмен Людмила Денісова перебуває в Росії, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Романа Сущенка, Миколи Карпюка та до Олега Сенцова.

В четвер, 28 червня, уповноважену з прав людини Верховної Ради України Людмилу Денисову знову не пустили до політв'язня українського режисера Олега Сенцова в місті Лабитнангі, Російської Федерації.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", російський омбудсмен Тетяна Москалькова відмовилась від спільного відвідування Сенцова з українською колегою Людмилою Денисовою.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова розповіла, що летіла одним рейсом з омбудсменом РФ Тетяною Москальковой, однак та не захотіла їхати до Сенцова разом з нею.

Пізніше прес-секретар Москалькової повідомив, що нібито Денисова прилетіла в регіон "абсолютно самостійно, без узгодження ні з уповноваженим з прав людини в РФ, ні з відповідними структурами".

За його словами, саме через це спільне відвідування Сенцова двома уповноваженими не планується.