За повідомлення одного з телеканалів, Україна має намір звернутися до Ради Безпеки ООН або Північноатлантичного альянсу з проханням надати морський конвой для супроводу суден в Азовському морі, де проводить блокаду Росія.

Дану інформацію зазначив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Тука також додав: “Можна розглядати 2 ймовірні версії. Перша – звернення до Радбезу ООН із проханням про морський конвой Організації Об'єднаних Націй. Друга версія пролунала, але менш імовірна, – застосування сил НАТО для супроводу в Азовському морі”.

До слова, в опублікованій доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини наголошується, що під час Іловайської трагедії українських бійців добивали в той час, коли вони були позбавлені боєздатності - після бойових дій.

За даними УВКПЛ, вранці 29 серпня близько 20 бійців АТО сіли в один з колони вантажівок відступу з села Многополье в село Новокатеринівка. Через 30 хвилин після виїзду вантажівка потрапила під обстріл, більшість яких загинули або були поранені. Вижити вдалося 7 солдатам, багато з них мали легкі поранення. Вони сховалися недалеко від дороги, а після бою вивісили імпровізований білий прапор. Окупанти з сусіднього пагорба закричали, щоб вони склали зброю і повзли на пагорб. Коли українці залізли на вершину пагорба, командир НВФ наказав їм зняти бронежилети, каски і роздягнутися.

За словами одного з тих, що вижили, один з військових знімав все дуже повільно, тому що був поранений: це розлютило "старлея" окупантів, після чого він вистрілили в спину і голову жертви.

Після цього наказали полоненим встати і йти. Сержант ВСУ кілька разів просив офіцера окупантів не вбивати його військовослужбовців, "тому що ті були дуже молодими". Двоє свідків повідомили УВКПЛ, що той двічі вистрілив з автомата сержантові в спину і голову.

Також під час переходу ще один військовий неодноразово просив офіцера ЗС РФ дозволити йому подзвонити матері. Двоє свідків чули два або три постріли. Коли вони повернулися, то побачили, що на землі лежить розстріляний чоловік.

Під час подій під Іловайськом були захоплені в полон близько 300 добровольців і військовослужбовців: їх перевозили в чотири основні місця: захоплене будівля міліції в Сніжному, будівлі на вулиці Борців Революції, захоплені Академію внутрішніх справ та облуправління СБУ в Донецьку.

УВКПЛ зазначає, що під час допиту катували захоплених (били, в тому числі з елементами сексуального насильства, імітацією кари та ін), щоб отримати інформацію, покарати їх за приєднання до добробатам або змусити приєднатися до НВФ.

Нагадаємо, до Німеччини із робочим візитом 18 серпня прибуде президент РФ Володимир Путін. Це підтвердив особисто речник німецького уряду Штеффен Зайберт.

Як повідомляв Знай.ua, відпочиваючі в окупованому Криму росіяни скаржаться на високі ціни і низька якість сервісу.

Також Знай.ua писав про те, що стало відомо, що Пхеньян відхилив всі запропоновані плани США з ядерного роззброєння Північної Кореї, назвавши їх "бандитськими". Про це повідомляє CNN.