Так званий "молдовський сценарій" вирішення проблем транзиту та легалізації машин з європейською реєстрацією запропонували українським водіям.

Принаймні, так стверджувала глава комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ніна Южаніна в коментарі "Обозревателю":

"Ще перед Новим роком я просила активістів ознайомитися з текстом закону, який вже пройдено в Республіці Молдова, щодо легалізації таких автомобілів. Проблема є. З одного боку, кількість автомобілів на єврономерах збільшується, з іншого боку - кількість людей, для яких неприйнятні ліберальні умови для окремої категорії громадян, теж збільшується. І я бачу це навіть по тому, як відгукуються про це люди, які з нами спілкуються. Ми повинні підходити до проблеми все-таки комплексно. І якщо надавати пільги, то в тому числі для іншої частини населення теж змінювати правила розмитнення ", - пояснила вона.

Популярні новини зараз
Ціни на яйця і муку спустошать гаманці українців у серпні: продавцям довелося знову підняти ціни Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" Ціни на цукор та сіль в Україні знову підіймаються вгору: у скільки обійдуться необхідні продукти серпні Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"
Показати ще

Цікаво, що саме Южаніна свого часу висунула водіям жорсткі умови: під час засідання комітету вона відверто натякнула, що сама володіє автомобілем, ціна якого перевалила за мільйон і нібито справно платить податки, вимагаючи цього від інших. Та тоді українці таку ініціативу щодо космічних накруток на розмитнення не підтримали, адже просто не заробляють стільки, аби їх покрити.

Згодом вона пообіцяла оприлюднити чималий блок питань і правил європейського зразка, які стосуються загальноприйнятих стандартів щодо поставки машини на облік:

"Дійсно, екологічний стандарт діє для випуску нових автомобілів. Але потім кожна окрема країна турбується про те, щоб у неї були виключно екологічні автомобілі. Тому, думаю, що це мінімум 5-6 питань, які необхідно буде одразу врегулювати. Якщо на це буде воля контролюючих органів, законодавчої і виконавчої влади, то ми ще раз підійдемо до цього питання ", - підсумувала Южаніна.

Коли саме візьмуться за ключові закони, чиновниця поки не уточнила.

Дивіться: Южаніна про "євробляхи"

Як повідомляв портал "Знай.ua", водії поділилися досвідом покупки машин з іноземною реєстрацією.