Національна поліція України офіційно підтвердила факт початку кримінального переслідування журналістів «Радіо Свобода». Про це повідомила прес-служба «Українського вибору — Права народу».

Інформація про здійснення журналістами кримінального правопорушення за частиною другою статті 182 Кримінального кодексу України («Порушення недоторканності приватного життя») внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 грудня 2017 року під № 12017100090014917.

«5 та 7 листопада журналісти «Радіо Свобода» зробили ряд спроб провести відеозйомку Віктора Медведчука і членів його сім'ї, які перебували на території режимного об'єкту, що охороняється, – терміналу «В» аеропорту «Жуляни», без згоди на те самого Віктора Медведчука. Згідно з українським законодавством, збір, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації допускається тільки стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, а Віктор Медведчук такою особою не є. Тобто збір, використання та поширення конфіденційної інформації про нього можливі лише з його згоди (стаття 32 Конституції України, статті 5, 11, 21 Закону України «Про інформацію»)», — йдеться в заяві прес-служби.

Саме тому Ст. Медведчук направив в Національну поліцію України заяву про кримінальне правопорушення за фактом незаконного збирання, використання та поширення конфіденційної інформації щодо нього та членів його сім'ї, нагадали в «Українському виборі».

1 грудня 2017 року Печерський районний суд Києва зобов'язав Національну поліцію України внести відомості про це кримінальне правопорушення до ЄРДР і провести досудове розслідування.

Популярні новини зараз

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Олена Кравець з "Квартал 95" показала особистий момент з Дзідзьо: "Весна ж..."

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

Показати ще

Також Печерський районний суд Києва 21 грудня задовольнив позов Віктора Медведчука щодо бездіяльності Генеральної прокуратури України – невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Таким чином притягненням до кримінальної відповідальності журналістів «Радіо Свобода» займеться не тільки Нацполіція, але і ГПУ.