Засуджений на 20 років ув'язнення у справі "кримських терористів" режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування - він вимагає звільнення всіх українських політв'язнів в Росії. Про це розповів адвокат Дмитро Дінз, який відвідав Сенцова в колонії "Білий ведмідь" в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, передає "Медиазона".

Зокрема, за словами адвоката, український режисер, незаконно засуджений у РФ, назвав єдиною умовою припинення ним голодування звільнення 64 українських політв'язнів в Росії.

"Я, Олег Сенцов, громадянин України, незаконно засуджений російським судом і перебуваю в колонії міста Лабитнангі, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ", - написав Сенцов в записці, яку він передав через адвоката.

Популярні новини зараз
Лукашенко за прикладом путіна набирає до армії неповнолітніх випускників: зі шкільного двору одразу в Україну Христина Соловій показала харизматичного красеня, який підкорив її серце: "У полоні кохання" Що буде з гривнею найближчим часом: експерт назвав два можливі сценарії дій Нацбанку На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр
Показати ще

Сенцов не вимагає власного звільнення, уточнив захисник. За словами адвоката, його підзахисний готувався до проведення голодування близько півтора місяців.

"Він відмовився від продуктових передач, від магазину в колонії, перейшов на баланду і їв мінімальну кількість їжі, готуючи організм до голодування, яке оголосив після підготовки".

Сенцов написав заяву про голодування на ім'я начальника колонії, де вказав в якості вимоги для її припинення звільнення 64 українських політв'язнів.

"У колонії його вмовляли припинити голодування, приїжджали представники Ради з прав людини при ФСВП. Він заявив у відповідь, що голодування буде йти до переможного кінця: він або загине, або його вимоги почнуть виконуватися. Про власне звільнення він не вимагав. Мова йде виключно про звільнення політв'язнів", - уточнив адвокат.

Після початку голодування Сенцова перевели в ізольовану камеру, де стан його здоров'я контролює медик; зараз він стабільний. Адвокат зазначив, що жодних вимог чи претензій безпосередньо до колонії "Білий ведмідь" Сенцов не пред'являє.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", путінські кати кинули Кольченка в ШІЗО. За словами правозахисників, українець провів 13 діб у штрафному ізоляторі.