Засуджений на 20 років ув'язнення у справі "кримських терористів" режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування - він вимагає звільнення всіх українських політв'язнів в Росії. Про це розповів адвокат Дмитро Дінз, який відвідав Сенцова в колонії "Білий ведмідь" в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, передає "Медиазона".

Зокрема, за словами адвоката, український режисер, незаконно засуджений у РФ, назвав єдиною умовою припинення ним голодування звільнення 64 українських політв'язнів в Росії.

"Я, Олег Сенцов, громадянин України, незаконно засуджений російським судом і перебуваю в колонії міста Лабитнангі, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ", - написав Сенцов в записці, яку він передав через адвоката.

Популярні новини зараз

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

17-річний школяр зарубав сокирою батьків і маленьку сестру: мріяв стати блогером

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

Сенцов не вимагає власного звільнення, уточнив захисник. За словами адвоката, його підзахисний готувався до проведення голодування близько півтора місяців.

"Він відмовився від продуктових передач, від магазину в колонії, перейшов на баланду і їв мінімальну кількість їжі, готуючи організм до голодування, яке оголосив після підготовки".

Сенцов написав заяву про голодування на ім'я начальника колонії, де вказав в якості вимоги для її припинення звільнення 64 українських політв'язнів.

"У колонії його вмовляли припинити голодування, приїжджали представники Ради з прав людини при ФСВП. Він заявив у відповідь, що голодування буде йти до переможного кінця: він або загине, або його вимоги почнуть виконуватися. Про власне звільнення він не вимагав. Мова йде виключно про звільнення політв'язнів", - уточнив адвокат.

Після початку голодування Сенцова перевели в ізольовану камеру, де стан його здоров'я контролює медик; зараз він стабільний. Адвокат зазначив, що жодних вимог чи претензій безпосередньо до колонії "Білий ведмідь" Сенцов не пред'являє.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", путінські кати кинули Кольченка в ШІЗО. За словами правозахисників, українець провів 13 діб у штрафному ізоляторі.