Якщо Росія прийме рішення про початок наступу на Україну, вона захлинеться власною кров'ю. З такою заявою в інтерв'ю "Апострофу" виступив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

"Два роки тому я відповідав на питання: що буде, якщо росіяни спробують розпочати наступ. Тоді я сказав, що вони захлинуться нашою і власною кров'ю. Сьогодні мені здається, що в разі вторгнення вони будуть захлинатися власною кров'ю", — повідомив він.

За словами Гримчака, за останні роки в Україні здійснили значні зміни в армії, в оснащенні і озброєнні. "Ситуація непорівнянна з 2014-м роком. Тоді вони мали шанс на більш-менш переможну войнушечку, але зупинилися, тому що армія не розбіглася, а почала впиратися і давати відсіч. Для них це було несподіванкою, і вони не ризикнули йти далі. Зараз якщо і буде якась війна, то у мене таке враження, що не у нас", — вважає Гримчак.

Заступник міністра вважає, що є багато країн, які Росія може "окупувати без особливих напрягів". Наприклад, Білорусь. "І у мене таке враження, що навіть президент Білорусії Олександр Лукашенко вже побоюється цього", — зауважив він.

Популярні новини зараз
Головне за 13 серпня: розлучення Мірзояна з Матвієнко, космічні ціни на молочку, хитрий план путіна та цікавий вчинок Кароль Ображений алкаш Медведєв знову випив зайвого: погрожує терактами на європейських АЕС Головне за 12 серпня: порча на путіна від Курилової, шкідливі звички Приходько, Полякова в Криму, а білоруси погодилися на війну Переможниця "Битви екстрасенсів" Олена Курилова розповіла про порчу на путіні: "Цього не буде"
Показати ще

За словами Гримчака, останні 20 років громадяни Білорусі "живуть в Радянському Союзі з усіма його плюсами і мінусами".

"Плюси: не так часто розстрілюють опозиціонерів, як у 1937 році, і ситуація більш-менш стабільна. Президент цієї країни, як іноді здається, знає рідну білоруську мову, але не хоче нею користуватися. Серед громадян білоруською володіють близько 4%", - підкреслив він.

Крім того, Гримчак сказав, що білоруси "навіть не помітять", що у них відбулася окупація. "Це один з варіантів, але я думаю, що це взагалі можливо, тому, що в Білорусі зараз немає союзників і підтримки в світі. У свій час вони зробили ставку на Росію і тепер можуть отримати", - резюмував він.

Нагадаємо, на Донбасі терористи "підсаджують" школярів на війну.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що російські пропагандисти продовжують вигадувати "злочини" ЗСУ на Донбасі.

Також "Знай.uа" писав, що стало відомо, яку країну Путін окупує наступною.