В Україні відсутня ефективна політика захисту національної безпеки та протидії шпигунству.

Про це заявив глава політичної партії «ОСНОВА» Андрій Ніколаєнко в ефірі телеканалу ZIK, коментуючи звинувачення у шпигунстві перекладача прем’єр-міністра України Станіслава Єжова.

«На превеликий жаль, серед дипломатів України є велика кількість агентів впливу, та навіть прямих агентів російських, і не тільки російських спеціальних служб. Тому чи був таким агентом Станіслав Єжов – з’ясує слідство. Я думаю, що в СБУ були достатні мотиви для того щоб його заарештувати і за звинуваченням у державній зраді, шпигунстві іншої міри утримання, окрім тримання під вартою просто не може бути», – заявив Андрій Ніколаєнко.

Глава партії «ОСНОВА» також зазначив, що багато високопоставлених осіб в Україні мають бізнес в країні-агресорі, що не може не створювати конфлікт інтересів.

«Що стосується в цілому теми проникнення агентів до України і до української влади, то цей рівень є понад всіма розумними межами. Будь-яка розвідка країни, особливо країни супротивника, має можливість проникати на українську територію. Тим більше, що у нас немає мовної проблеми. В українській політиці є люди, які відверто симпатизують Росії, деякі навіть з російськими паспортами займають високі посади та очолюють цілі міста. Багато посадових осіб України мають бізнес в Російській Федерації, і відповідно маючи ту чи іншу власність. Це прямий конфлікт інтересів, який створює передумови для тиску на посадових осіб в Україні. І в жодній розвинутій країні таких речей просто не допускають», – додав Андрій Ніколаєнко.

Популярні новини зараз

Киянка перетворила дорожній знак на жердину для стриптизу, троє копів спостерігали осторонь: "Чиясь майбутня матiр"

Той ще Казанова: з ким крутив романи принц Гаррі до Меган Маркл

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

Крім того, глава партії «ОСНОВА» наголосив на тому, що державна політика повинна не залежати від агентів впливу жодної, навіть на даний момент дружньої держави та ґрунтуватися виключно на інтересах суспільства.

«Окрім впливу сьогоднішньої країни-агресора Росії, я також вважаю неприпустимим втручання у внутрішні українські справи із боку наших європейських колег. Посли іноземних держав не мають права викликати до себе міністрів, народних депутатів, або приходити на засідання уряду чи засідання Верховної Ради і контролювати хід голосування. Нажаль, наша влада прислухається не до народу, а до вказівок, тих, хто її фінансує, як Янукович слухав Путіна. І сьогодні, через такі дії ми втрачаємо державу. Тому що держава це є певний набір можливостей, атрибутів і які мають бути направлені на захист власного народу», – констатував Андрій Ніколаєнко.

Дивіться: інтерв'ю з Андрієм Ніколаєнко

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилися подробиці про російського шпигуна в українському уряді.