Фронтмен гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук прекрасно розуміє, що українці дивляться на нього, як на кандидата в президенти і чекають, що він оголосить про балотування. Скоріш за все, Вакарчук прийме участь у виборчих перегонах, але в іншому форматі.

Таку думку висловив політтехнолог Сергій Гайдай та пояснив деталі формату, в якому лідер "Океану Ельзи" може брати участь у виборах. Про це пише Рoliteka.

Експерт зазначив, що Вакарчук відчуває себе зобов’язаним через ту довіру, яку йому висловлюють українці.

"Вакарчук місяці два тому говорив, що він чітко розуміє, що не готовий балотуватися і займати посаду президента. З іншого боку, він добре розуміє, що, так чи інакше, українці на нього дивляться як на потенційного учасника, і він відчуває себе зобов’язаним. Швидше за все, він подумує про інший формат – підтримати когось, тобто бути учасником виборів, але не в форматі кандидата, а як свідомий громадянин, який вирішив підтримати якогось кандидата", – говорить Гайдай.

Популярні новини зараз
Отримають мізер замість підвищення: яку "подачку" заплатять замість індексації У київському метро готуються до серйозних змін: українці чекали на це роками Працюючи все життя заробили мізерні виплати: чому у стареньких крихітні пенсії "Газмережі" попередили споживачів про зміни: платити треба по-новому
Показати ще

Також він додав, що артистів можуть використовувати як VIP-агітаторів для інших політиків.

"Очевидно, що вибори можуть скластися за наступним сценарієм: реальний бій може бути між Тимошенко і Гриценком … Вакарчук міг би спокійно підтримати Гриценка, тому що він ближчий цій публіці, більш молодіжній, фейсбучній і більш прозахідній”, – сказав Гайдай.

При цьому багато експертів підтверджують, що для обрання Вакарчуком президентом є всі шанси. Адже зараз в суспільстві є запит на появу нового яскравого кандидата в президенти.

"Щоб кандидат стрімко набрав популярність і за нього проголосували, обов’язкові два фактора, інші – бажані. Перше – це національна впізнаваність. Про людину повинні знати або здогадуватися щонайменше 70-80% населення. Другий фактор – громадяни повинні вірити, що ця особа значно чесніше і порядочнее інших кандидатів", – пояснює експерт Олександр Солонтай.

Також бачить перспективу в Вакарчуку і керівник політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко.

"Вакарчук може бути шансом для країни в тому випадку, якщо він піде на союз з просунутою частиною середнього класу, якщо усвідомлює роль структури і організації в політичній грі", – зазначив експерт.

Та незважаючи на те, відомий музикант Святослав Вакарчук жодного разу не заявляв про намір брати участь у виборах президента України.

Як повідомляв портал "Знай.ua", фронтмен гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук відкрито відповів на основні питання українців – чому він пішов з політики і чи не планує повернутися знову.