мовірні зв'язки з Солнцевською ОЗУ, стомільйонні відкати кремлівським чиновникам і вежа Трампа - все це стосується російсько-канадського бізнесмена Алекса Шнайдера і його українського партнера Едуарда Шифріна. На цьому вони заробили $ 850 млн, частина яких Шнайдер вклав в будівництво Trump Tower в Торонто. $ 100 млн з цієї суми було виплачено фактично в якості відкату "особам, близьким до Кремля".

Про те, що Шнайдер вклав $ 40 млн у будівництво Trump Tower в канадському Торонто повідомив The Wall Street Journal рік тому. Бізнесмен інвестував в проект частину з $ 850 млн, виручених ним і Едуардом Шифріним від продажу Зовнішекономбанку українського металургійного комбінату "Запоріжсталь".

У 2010 році у власників "Запоржсталі" з'явилася можливість її вигідно продати. У травні того року Шифрін подзвонив Шнайдеру і розповів, що є якісь покупці, які діють в інтересах російської влади і хочуть купити частку в компанії.

Москва в той момент нібито хотіла скористатися падінням попиту на український метал і придбати активи для підтримки свого впливу на Україну.

Популярні новини зараз
Мобіків кинули просто неба у лісі: хочуть, щоб вони померли Путін може завдати ракетних ударів по Польщі Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька
Показати ще

Фінансуванням операції займався державний Зовнішекономбанк, і після операції фактичний контроль над підприємством перейшов до російської влади, вказує FT.

Група Шнайдера і Шифріна Midland за підсумками угоди отримала $ 850 млн - на $ 160 млн більше, ніж пропонував бізнесменам український олігарх Ринат Ахметов. Але умови нової угоди передбачали, що Шнайдер і Шифрін повинні були розподілити велику частину цих грошей між кількома особами: $ 50 млн - віддати Ахметову в якості компенсації за зрив угоди, а ще $ 100 млн - передати через офшори тим, хто організовував оборудку.

Доля цієї таємної комісії в $ 100 млн до сих пір невідома, а свідчення Шнайдера і Шифріна про те, кому перейшли ці гроші, різняться - але обидва стверджують, що гроші призначені для особи, що представляє інтереси Кремля.

За словами Шифріна, кошти повинен був отримати колишній чиновник адміністрації Леоніда Кучми і глава української нафтогазової держмонополії "Нафтогаз України" Ігор Бакай - він організовував продаж.

У Шнайдера трохи інша версія. Він заявляє, що під приводом виплати комісії Шифрін спочатку перевів гроші собі, повідомивши менеджерам компанії, що йому необхідно заплатити російським чиновникам.

Після завершення угоди в жовтні 2010 року Шнайдер і Шифрін поділили між собою активи Midland, а Шнайдер вклав $ 40 млн із зароблених грошей в будівництво вежі Трампа.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", українці будуть отримувати пенсії по-новому.