В Україні, в деяких випадках загоряння та вибухів на військових складах, не обійшлося без зовнішнього втручання".

Про можливу диверсію розповів міністр оборони України Степан Полторак в ефірі одного з українських телеканалів. За його словами, при цьому також варто звернути увагу на передумови подібних інцидентів.

"До нас десятками років завозилися боєприпаси зі всієї Європи. Більшість боєприпасів, ракет зберігається на землі, і їх вже важко захистити як від диверсантів, так і від природних катаклізмів, від недбалості персоналу", - зазначив міністр.

Полторак запевнив, що в Україні були визначені три основних арсенали, де почали будувати підземні сховища, які забезпечать збереження боєприпасів, і не тільки від недбалого ставлення особового складу, але й, наприклад, від диверсійних груп.

Популярні новини зараз
Повістка на двері та призов резерву: як в Україні проходить нова хвиля мобілізації Один з найулюбленіших видів м'яса в українців подешевшав: є можливість забити морозилку Хто з українців може отримати 3 350 грн щомісячної допомоги: категорії та умови Донька "міністра війни" Шойгу показала, за що помирають мобіки: шикарні тусовки та відпочинок у Дубаї
Показати ще

"У такому сховищі ДРГ вже нічого не зробить. Ці арсенали будуть зберігати наші боєприпаси від повітряних ударів, але знову ж таки - все залежить від фінансового ресурсу. Щоб нам вирішити всі проблеми щодо збереження, треба 10 млрд грн. Звичайно, у нас такого ресурсу немає. В цьому році отримаємо 495 млн грн, і вони всі будуть використані на підтримку готовності оснащення та обладнання ", - заявив глава Міноборони.

Він підкреслив, що по кожному випадку вибухів на складах було призначено розслідування. Причини також розслідує прокуратура.

"За моїми наказами до відповідальності притягувалися як вищі, так і старші офіцери. І в кожному випадку я ставив завдання, що потрібно зробити. Ми виправили багато, але, на жаль, не все", - додав міністр.

Полторак пояснив, що рішення суду по цих діях є тільки в одному випадку - в Сватові, де було засуджено керівника військової бази.

При цьому він відмовився коментувати припущення про діяльність ДРГ.

"Цей факт є предметом розслідування, скажу тільки, що все це відбувалося не без зовнішнього втручання", - заявив міністр, пояснивши, що подібних випадків було декілька.

Як повідомляв портал "Знай.uа" з середи, 2 травня, в українських підрозділах почнуться практичні заняття з американськими протитанковими ракетними комплексами Javelin. Про це розповів міністр оборони України Степан Полторак.