Відлига відносин: Польща запропонувала Україні умови примирення

поділитись
Що має зробити Україна, щоб відновити співпрацю Інститутів національної пам'яті

Відновлення співпраці між польським та українським Інститутами національної пам'яті стане можливим після виконання українською стороною кількох умов. Про це заявив голова ІНП Польщі Ярослав Шарек, передає "Польське радіо".

Шарек зазначив, що відновлення співпраці відбудеться після ухвалення Україною рішення про надання дозволу полякам на проведення пошукових робіт на українській території.

У Варшаві також вимагають дозволу на ексгумацію жертв і будівництво меморіалів на місцях загибелі поляків, зокрема, польських солдатів, загиблих на території сучасної України в 1939 році, а також легіонерів, похованих в районі села Костюхновка Волинської області.

Голова Інтституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек

Глава Інституту нацпам'яті підкреслив, що українці раніше висловили бажання співпрацювати у питаннях, пов'язаних з подіями 1920 року, тобто підписанням угоди про союз між Юзефом Пілсудським та Симоном Петлюрою, однак, додав він, далі заяв справа не пішла.

Ще однією умовою відновлення співпраці, за словами Шарека, буде спільна публікація напрацювань зустрічей Польсько-українського форуму істориків.

Робота цього органу, в який входять вчені з обох країн, в даний час припинена. Голова ІНП Польщі сказав, що Інститут готовий проводити такі зустрічі з українськими вченими, якщо спочатку опублікує польською та українською мовами наукові розробки, які були представлені ще під час цього форуму.

Голова Інституту національної пам'яті України Володимир В'ятрович

"Однак ми досі не отримали від української сторони текстів українських авторів, хоча ми можемо їх надрукувати", - сказав голова Інституту нацпам'яті Польщі.

Нагадаємо, раніше Інститут національної пам'яті України ініціював мораторій на ексгумацію тіл поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українських пам'яток на території Польщі, зокрема, на кладовищі у Грушовичах під Перемишлем.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Україна зможе дозволити ексгумацію останків польських жертв тоді, коли польська сторона надасть своє бачення легалізації українських пам'яток у Польщі.

Україна звернулася до Польщі з пропозицією відновлення співпраці між Інститутами нацпам'яті, міністерствами культури та міжнародними комісіями, які займаються історичними питаннями.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що президент Польщі розповів, чому Путін "гальмує".

Автор матеріалу: 
Галина Струс
Теги: 
Інститут національної пам'яті, Польща, Україна
Вибір редакції, Світ
16.07.2018
Путін вирішив поділитися власною думкою і роздавав поради президентові США
0
0
22:24 16.07.2018
Лідер США прокоментував зустріч з Президентом РФ в Гельсінкі
0
0
19:48 16.07.2018
З України до країн ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу
0
0
18:06 16.07.2018
Фомин расшифровал слова Гройсмана, который запретил членам Кабмина напрямую контактировать с представителями РФ
0
0
17:49 16.07.2018
В останні дні спостерігається посилення військово-морських сил РФ в Азовському морі
0
0
17:11 16.07.2018