Спецпредставник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер розкрив деталі переговорів з помічником російського президента Владиславом Сурковим, які пройшли 21 серпня, а їхньою основною темою стала ситуація на Донбасі

В інтерв'ю DW Волкер сказав, що зустріч з Сурковим справді була конструктивною, як її раніше охарактеризував і Сурков. В той же час спецпреставник зазначив, що бесіда була дуже відвертою і прямою та виявила ряд питань, на які сторони мають різні погляди.

"По-перше, ми погодилися, що статус-кво є невигідним для всіх сторін. Він невигідний для Росії, для України, для населення Донбасу. І найбільш вірогідним є те, що ситуація буде погіршуватися", - зазначив Волкер, додавши, що в переговорах необхідно термінове просування.

"По-друге, нам потрібен свіжий підхід до питання безпеки", - зазначив дипломат.

У цьому контексті Волкер зазначив, що Росія порушила питання про безпеку російськомовного населення на сході України. Однак найбільше страждають російськомовні громадяни саме на окупованій території, підконтрольній Кремлю.

"Відверто кажучи, єдиною територією, де російськомовні люди страждають, є територія, яка знаходиться під контролем російських військ. Тому якщо існує інший спосіб забезпечити безпеку людей без присутності російських військ, то це, напевно, було б краще для всіх", - наголосив представник Вашингтону.

Волкер додав, що сторони також обговорювали сценарії безпеки і політичний процес.

Як повідомляв портал "Знай.ua", спецпредставник держдепартаменту США по Укоаїні Курт Волкер заявив, що російська агресія проти України є викликом не лише для окремо взятої держави, а для європейського континенту в цілому.