Спецпредставник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер прибув до Вільнюсу для переговорів з урядом Литви щодо врегулювання українського питання, зокрема, припинення бойових дій на Донбасі.

В ході брифінгу Волкер заявив, що російська агресія проти України є викликом не лише для окремо взятої держави, а для європейського континенту в цілому.

"Ми зібралися тут, коли на європейському континенті тривають бойові дії. Звідси - це менше, ніж 2 години літаком. Цього не повинно було статися взагалі, і тепер ми повинні припинити людські страждання, адже в конфлікті вже загинуло близько 10 тис. чоловік. Мільйони були змушені покинути свої будинки ", - зазначив він.

"Це виклик не тільки для України, це ризик для всієї Європи", - резюмував К.Волкер.

Він підкреслив, що США активно виступають за відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

"Під час свого візиту до Києва держсекретар США Рекс Тіллерсон декларував основні цілі США - перш за все, це відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. А ще гарантувати безпеку всім громадянам безвідносно до їх віросповіданню або національності. " , - підкреслив він.

Першим кроком до цього Волкер назвав довгострокове припинення вогню на Донбасі.

Популярні новини зараз

У Львові помер молодий сержант: "Зустрічав біля суду з посмішкою"

На Прикарпатті анорексія звела в могилу 19-річну дівчину: "Важила 29 кілограмів"

У Харкові "гола" медик відмовилася одягатися при дитині: крику на всю лікарню

Українські зірки без макіяжу - Сумська, Полякова та Лідія Таран показали натуральну красу

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", 21 серпня в Мінську відбулася зустріч за закритими дверима спецпредставника Держдепартаменту США у справах України Курта Волкера та помічника президента Росії Владислава Суркова. Сторони обговорили шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі.