Співробітники антикорупційних органів не мають права пропонувати державному чиновнику зробити неправомірне рішення і чекати, яку суму за свої послуги вона назве.

У цьому впевнений генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Хочу підкреслити, що однією з проблем є те, що заявника у справі, по суті, немає. Тобто, людину, яка страждає від корупції і заявляє про це в правоохоронний орган, і далі вже під контролем правоохоронних органів фіксується корупція ... є тільки інформація, і далі НАБУ ... проводить спробу вивчити ситуацію і знайти корумпованих чиновників", - скзаал прокурор.

Він пояснив, що співробітники НАБУ спробували три рази: спочатку вони принесли пакет документів на першого громадянина Ірану, попросивши першого заступника голови ДМС Діну Пимахова виготовити паспорт. "У відповідь чиновниця сказала, що така схема існує, і вона стоїть таку-то суму грошей. З моєї точки зору, це вже є підставою говорити про корупцію в ДМС, але подальші дії в цьому епізоді не мали продовження".

Популярні новини зараз
Перші мобілізовані путіним вже отримали по квитку до кобзона, та оточення Лиману: звіт Тома Купера Експерт передбачив руйнування світового порядку протягом кількох років: через путіна кожна країна світу зможе зберігати ядерну зброю Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади Гречка продовжує стрімко дешевшати: які цінники виставили українські супермаркети
Показати ще

В ході другої спроби була легалізація в'єтнамського громадянина. "В ході цього чиновниця, як я розумію, не називала суму, але, тим не менше, отримала неправомірну вигоду, незначну", - сказав Луценко.

Третій раз знову був іранець. Співробітники НАБУ вийшли на главу ДМС і запропонували 15 тисяч доларів. У відповідь нічого не було.

"Чому ми це зробили. На моє глибоке переконання, співробітники державних правоохоронних органів не мають права пропонувати державному чиновнику прийняти свідомо неправомірне рішення і очікувати, яку суму він за це назве. Це чиста провокація", - підкреслив Луценко.

За словами генпрокурора в ЄСПЛ в разі подібних провокацій суд звільняє людину від покарання.

Брифінг Луценка

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що велика частина прокурорів на чолі з Луценком і Матіосом, які раніше покірно служили Януковичу, - сьогодні служать Порошенко.Так, прокурори, які "карали" активістів Майдану, закривали їх в клітини, викрадали і знищували , сьогодні служать Юрію Луценку.