Історія з миротворцями ООН на Донбасі насправді почалася ще два роки тому, але про неї чомусь успішно забули. Згадали тільки тоді, коли про це на конференції знову з невідомо яких причин заговорив російський президент Володимир Путін.

Про це в ефірі телеканалу ZIK розповів лідер політичної партії "Основа" Андрій Ніколаєнко.

На думку політика, чинна влада продемонструвала невміння домовлятися, а тим більше – виступати із суттєвими ініціативами, дія яких виходить далеко за межі України:

"Ми ще два роки тому могли і мали б ініціювати історію про  миротворців, мали б ініціювати історію про тимчасову адміністрацію, а не вести перемовини з Захарченком, Плотницьким у Мінську, ми цю історію втратили поки про це не почав казати Путін. Україна може стати кейсом , де вирішення нашого питання має бути пов’язане взагалі з вирішенням глобальних проблем", - зазначив він.

Ніколаєнко підкреслив, що в зоні інтересів Росії – не тільки Донбас, а й КНДР та Китай. На першу Кремль має істотний вплив, що повинні враховувати у подальших планах США, приймаючи рішення щодо України.

Слова Путіна щодо "збільшення кількості жертв" на Сході також мають подвійне дно:

"Це значить , що ви дасте їм зброю, я також дам зброю ДНР, ЛНР і буде братовбивча війна тут в Україні, яка інспірується зовнішніми гравцями…Потрібно запропоновувати нові механізми,відходити від Мінську і казати про те, що хочете вирішити проблему в Європі чи в Кореї, це потрібно робити в тому числі і через Україну і важелі для цього, аргументи є, просто потрібно вилізти трошки зі своїх "штанішок" нашому керівництву і подивитися на ситуацію глобальніше", - підсумував лідер "Основи".

Як повідомляв портал "Знай.ua" , Німеччина неочікувано схвалила наміри Путіна щодо миротворчої місії ООН на Донбасі.