На один з небагатьох українських храмів на Донбасі, Свято-Стрітенський собор у прифронтовій Костянтинівці, накинули оком московські попи і намагаються прибрати його до рук.

Проте місцева громада виступила проти такої експропріації, і зараз тривають судові баталії за святиню, передає "24 канал".

Люди не хочуть молитися під наглядом служителів Московського патріархату, бо добре на своїй шкурі відчули діяльність попів, які за часів окупації закликали прочан записуватися у так зване "ополченіє".

"Ми добре бачили, що в храмах були склади зброї, і тому громада чітко вирішила, що цей храм буде нести тільки світ і буде молитися за свою землю, за Україну", - наголосив настоятель Свято-Стрітенського собору УПЦ КП протоієрей Костянтин Кузнєцов.

Саме тому після деокупації вірячи проголосували за перехід до Київського патріархату, з чим ніяк не може змиритися протилежна сторона. Судові розгляди продовжуються, кілька з них дійшли до Вищого господарського суду. Там стали на бік Московського патріархату.

Популярні новини зараз
Новий рік у Києві 2022: Кличко розповів про "символічну" ялинку, а українцям показали, скільки енергії потрібно Після війни на українців чекає демографічна криза: залишиться менше 30 мільйонів людей Молоко та овочі можуть піднятися в ціні: вимкнення світла створюють серйозні проблеми Активістка Грета Тунберг живе вже понад 100 років, світові надали доказ: "Вона намагалася повернутися, але тепер вона тут
Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", священиків Української православної церкви Московського патріархату заборонили приймати в ряди капеланів, котрі служать у складі Національної гвардії.