Після виборів президента в Російській Федерації для України відкривається вікно можливостей. Президент РФ буде готовий піти на певні поступки, в тому числі у гуманітарній сфері, пише Міха Анархіст у своему блозі на "Обозревателе".

Блогер зазначив, что варто розділяти п.6 Мінських угод – обмін всіх на всіх – що стосується війни на Сході, і політичне рішення щодо можливого обміну громадян РФ, які знаходяться в місцях несвободи за злочини на території України і політв’язнів, що знаходяться в місцях несвободи на території РФ.

"Це два паралельних процеси, які очевидно будуть мати певні прискорення в цьому році. Стосовно Мінського процесу можемо сказати, що всі його учасники вже висловилися за те, що варто почати другий етап. Вже навіть називаються певні цифри. Вже висловилися і голова Російської православної церкви, і президент Російської Федерації, і Медведчук, і президент України. Всі учасники сказали, що готові розпочати діалог другого етапу. І ми почули заяви президента про те, що буде жвава активізація процесу політичного в перемовинах щодо звільнення наших політичних в’язнів, які знаходяться в місцях несвободи на території РФ", - резюмує Міха.

Також він додав, що політична ситуація в Росії буде знаходитися під знаком виборів президента, тому для України це вікно можливостей.

"Нам треба буде максимально використовувати його як на міжнародному дипломатичному рівні, так і на рівні Нормандської четвірки для того, щоб максимально отримати вигоду у тому плані, щоб якомога більше наших громадян повернути на Батьківщину", - пише Міха.

Популярні новини зараз

Олег Винник подарував "Діаманти" Еліні Іващенко, про Таюне забув: "Так добре вдвох"

Росія відведе війська від кордонів України - Шойгу

Багатодітна мама Анастасія Приходько звернулася до Бога у важливе свято: "Прошу тільки одного"

Локдаун на травневі та Великдень: Ляшко пояснив, до чого готуватися українцям

Показати ще

Варто зазначити, що посольство Сполучених Штатів, Італія та багато інших держав заявили про те, що вони наполягають на повному виконанні Мінських угод.

"Причому ми не ведемо мову про обмін полоненими, або обмін заручниками, оскільки Україна не тримає жодних полонених або заручників. Мова йде про утримуваних осіб, обмін утримуваними. Тобто це особи, які перебувають або в місцях несвободи, якщо ми говоримо про Україну, або вони утримуються на території, непідконтрольній уряду України", - пояснює блогер.

Окрім цього він підкреслює, що Росія зараз знаходиться під досить важким пресом економічних санкцій, і вона хотіла би якимось чином зупинити цей прес.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в 2018 році офіційно підуть у відставку близькі до президента Росії Володимира Путіна світові лідери: президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, глава Куби Рауль Кастро і король Саудівської Аравії Салман бен Абдель Азіз Аль Сауд.