Колишній депутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов висловив думку, що Європа не є союзником України, оскільки переслідує лише економічні інтереси. А єдиним союзником нашої країни є Сполучені Штати.

Таку заяву політик зробив в ефірі "5 каналу".

"На мій погляд, в Україні існує ілюзія, що Європа є вашим союзником. На мій погляд, в Україні існує ілюзія, що Європа є вашим союзником. Вона не є вашим союзником в даному питанні, так як Європа зацікавлена ​​в будь-якому випадку якомога швидше врегулювати відносини з Росією і це є більш важливим для неї інтересом, ніж будь-які інші, економічні причини ", - сказав Пономарьов.

"У випадку з Німеччиною завдяки зусиллям певної групи німецького істеблішменту з'явився фактор "Північного потоку-2", якщо він буде побудований, то і роль, яка зараз є в України, головного транзитера енергоресурсів на Захід, перейде до Німеччини", - додав він.
Російський політик вважає, що деякі сили в ФРН "підігрівають стратегію" президента РФ Володимира Путіна.

"Він вліз на Донбас не для того, щоб захопити Донбас, а для того, щоб розміняти його на Крим, для того, щоб підвищити ставки, потім це питання було б врегульоване і все б де-факто визнали Крим", - зазначив він.

"Єдиним справжнім союзником України є Сполучені Штати. Тому що в США інтереси в цьому сенсі носять геополітичний характер, а не миттєвий економічний. І в Сполучених Штатах діє дуже сильна українська діаспора, яка має можливість впливати на внутрішньополітичні процеси, тому Америка буде стояти на позиції , що це одна війна і одна окупація, одна агресія. А Європа точно вас зрадить ", - резюмував Пономарьов.

Як повідомляв портал "Знай.ua", спецпредставник держдепартаменту США по Укоаїні Курт Волкер заявив, що російська агресія проти України є викликом не лише для окремо взятої держави, а для європейського континенту в цілому.