Будівництво Керченського моста, який з'єднав окупований Крим з Росією, принесе не менше 10 млрд гривень збитків навколишньому середовищу Чорного і Азовського морів.

Відповідні розрахунки провели фахівці Інституту водних проблем і меліорації НАН України, йдеться на сайті прокуратури АР Крим.

За фактом порушення правил екологічної безпеки при будівництві транспортного переходу через Керченську протоку прокуратура проводить досудове розслідування.

Будівництво моста в Криму, крім забруднення значної території України, також завдало непоправної екологічної шкоди острову Тузла, який був знищений як унікальний природний об'єкт.

Популярні новини зараз
Військовий закликав мобілізувати поліцейських, митників та прокурорів Допомога для пенсіонерів на зиму: що можна отримати Знайдено рай для ухилянтів, туди стоять черги, а воєнкоми забули дорогу Стільки грошей викинули даремно: які дрова категорично не можна використовувати для опалення
Показати ще

В ході досудового розслідування було встановлено основного виконавця робіт з проектування та будівництва моста, підрядника та субпідрядника, які в зв'язку з цим вже потрапили під санкційні списки США.

У прокуратурі Криму також заявили, що зараз перевіряється ряд європейських компаній на предмет постачання ними обладнання для незаконного будівництва моста.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що 15 травня 2018 року планували відкрити так званий Кримський міст. Однак російські співаки Йосип Кобзон, Лев Лещенко, Олександр Буйнов та Олег Газманов відмовилися приймати в цьому заході участь.

"Ні, це не правда", – прокоментував повідомлення про свою присутність в анексованому Криму Кобзон. Про це пишуть російські ЗМІ.

Кобзон зазначив, що хотів би там бути, але такої можливості немає через запропонований організаторами маршрут.

За словами Кобзона, з тих же причин відмовилися їхати в Крим співаки Лев Лещенко, Олександр Буйнов та Олег Газманов.

"Вони могли це організувати нормальним шляхом, а не військово-транспортний літак... Нехай молодь їде відкривати Кримський міст", – заявив Кобзон.

Нагадаємо, раніше окупанти на анексованому півострові запустили рух по скандальному Кримському мосту. Рух відкрили по шляхопроводу на перетині автопідходу до Кримського мосту та шосе Героїв Сталінграду в місті Керч.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на відділ комунікації комітету дорожнього господарства анексованого Росією Криму. Як зазначає джерело, новий об'єкт дозволить розвантажити сполучення між двома мікрорайонами Керчі.