Російський президент Володимир Путін зробив термінову заяву у зв'язку з нанесенням американцями та їх союзниками ракетного удару по Сирії.

Нижче наведено оригінальний текст заяви:

"14 квітня США за підтримки своїх союзників завдали ракетного удару по об'єктах збройних сил та цивільної інфраструктури Сирійської Арабської Республіки. Без санкції Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, в порушення Статуту ООН, норм та принципів міжнародного права вчинено акт агресії проти суверенної держави, яка знаходиться на передньому краї боротьби з тероризмом.

Знову, як і рік тому, коли США атакували в Сирії авіабазу «Шайрат», як привід використане інсценування застосування отруйних речовин проти цивільного населення — на цей раз у Думі, передмісті Дамаска. Російські військові експерти, побувавши на місці уявного інциденту, не виявили слідів застосування хлору або іншої отруйної речовини. Жоден місцевий житель не підтвердив факт хімічної атаки.

Організація по забороні хімічної зброї направила до Сирії своїх фахівців для з'ясування всіх обставин. Але група західних країн цим цинічно знехтувала, зробивши військову акцію, не дочекавшись підсумків розслідування.

Росія серйозним чином засуджує напад на Сирію, де російські військовослужбовці допомагають законному уряду в боротьбі з тероризмом.

Своїми діями США ще більше посилюють гуманітарну катастрофу в Сирії, несуть страждання мирному населенню, по суті потурають терористам, сім років терзають сирійський народ, провокують нову хвилю біженців з цієї країни і регіону в цілому.

Нинішня ескалація ситуації навколо Сирії виявляє руйнівний вплив на всю систему міжнародних відносин. Історія розставить все по своїх місцях, і вона вже поклала на Вашингтон важку відповідальність за криваву розправу з Югославією, Іраком, Лівією. Росія скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

Як повідомляв портал "Знай.uа" 14 квітня збройні сили західних країн скинули крилаті ракети на науково-дослідний центр в Дамаску, сховище хімічної зброї біля Хомса, яке знаходиться неподалік від командного посту.