На сьогоднішній день на території Російської Федерації проживає близько 3 мільйонів громадян України.

Про це під час розмови з представниками української громади в Торонто розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Росія веде проти нас війну, але все одно три мільйони українців живуть у РФ. Тобто майже кожен дванадцятий українець зараз – в Росії", - сказав Клімкін.

Він додав, що серед українців є "багато тих, хто не любить Путіна та Росію, але вважають, що не мають іншого вибору".

"Вони кажуть: ми так все життя заробляли гроші, і їх треба зрозуміти", - сказав Клімкін.

Популярні новини зараз

Юний підопічний Наді Дорофєєвої вразив суддів "Голосу країни": "Я її дуже люблю"

Вербна неділя з 19 квітня по 2 травня: чого категорично не можна робити перед Великоднем

Вагітна дружина Віктора Павліка опинилася в лісі з сокирою і тортом - "Готуємося!"

Без п'яти хвилин тато Віктор Павлік осідлав мрію Пікалова - хай буде батл: "У старості щеня..."

Показати ще

Глава МЗС переконаний, що цю ситуацію необхідно поступово змінювати.

"Постійно так тривати не може. Зараз є певні ідеї, і ми їх відпрацьовуємо таким чином, щоб в Росії постійно три мільйони українців не перебували, тому що для мене це дуже сумна ситуація", - сказав Клімкін.

Він зазначив, що зближення України та ЄС дещо вплинуло на розподіл українських трудових мігрантів.

"Європа відкрилася, і ми бачимо, що деякі вже з Росії переїжджає в ЄС або повертається в Україну. У той же час, це відбувається дуже повільно", - підсумував Він.

Нагадаємо, раніше перед українцями, які бажають виїхати за кордон на заробітки, відкривалися привабливі перспективи. Якщо раніше здебільшого доводилося задовольнятися Польщею та Угорщиною, з якими взаєморозуміння останнім часом не заладилося, а ставлення до українців різко погіршилося, то тепер заробітчанами зацікавилися центральною Європою, Новою Зеландією та навіть Сінгапуром.

На закордонних форумах роботодавці відзначають, що українці працьовиті, неконфліктні та близькі європейцям за ментальністю.

Як повідомляв портал "Знай.uа" українцям, які працюють за кордоном, тепер нараховуватимуть трудовий стаж та субсидії. За умови внесення страхових внесків. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, виступаючи в ефірі телеканалу "112 Україна".

“Ми пропонуємо стимулювати їх (людей, що працюють за кордоном – ред.) до добровільного страхування. Тобто ми готові давати субсидію сім'ям, де люди працюють за кордоном, за умови, якщо вони добровільно застрахуються та заплатять внесок хоча б за 3 місяці", - підкреслив міністр.