За останній тиждень російський міністр оборони Сергій Шойгу неодноразово робив гучні заяви стосовно того, що Україна є дуже важливим стратегічним регіоном. Ця риторика не вражає новизною, як і заяви про посилення армійського озброєння: подібний "концептуальний підхід" діє вже більше століття.

Про це журналістам заявив генерал-лейтенант запасу, колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Романенко. Він зазначив, що Шойгу озвучує теми, об'єднані однією концепцією, але кожна з них підтверджує просту істину: ні сам Шойгу, ні тим більше Путін, ні будь-хто інший з керівництва Росії не стане просто так відступати, відмовляючись від України і впливу на неї.

Романенко підкреслив, що поняття стратегічно важливої України звучало ще в більшовицьку епоху на початку ХХ століття, а після і в часи Радянського Союзу. В сучасній Росії досі свято вірять, що роль України дуже важко переоцінити. До всього іншого, генерал нагадав, як Володимир Путін назвав розпад СРСР найбільшою трагедією, що сталася в ХХ столітті.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Шойгу попередив Україну про швидку ескалацію конфлікту.