Під час зустрічі преідента Франції Еммануеля Макрона і глави РФ Володимира Путіна останній, як не раз бувало, промахнувся з характеристикою історичних особистостей.

Відомий український історик Олександр Палій розповів, у чому основна помилка і ганьба знань Путіна в історії. Про це пише Рoliteka.

Так, за словами вченого, головний "промах" Путін скоїв тоді, коли назвав князя київського Ярослава Мудрого "нашим великим князем": всім відомо, що Ярослав правив Київською Руссю ще задовго до того, як сформувалася московська держава. Роль Ярослава для Росії полягала в тому, що той зобов'язав платити данину не тільки в'ятичів, а й фінно-угрів, а правити на Залісся відправив не своїх синів, а звичайних намісників.

Окрім усього іншого, Русь звільнила предків сучасних росіян від данини хозарам, навчила неграмотне населення писемності і долучила до християнства. Але тим не менш, в 12 столітті древні росіяни вирішили відокремитися від Києва і сформували у Заліссї свою власну державу - Суздаль, яка потім стала називатися Московією.

Історик констатує, що в потім всі діти князя київського поріднилися зі знатними європейськими родинами монархів: польськими, норвезькими, угорськими королями, німецьким і візантійським імператорами. При цьому жодного зі своїх синів Ярослав так і не надіслав до московитів.

Популярні новини зараз

Український викладач публічно назвав "солов'їну" мовою окупантів: "Я не разумею вашу псячу мову"

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як Путін охарактеризував дочку Ярослава Мудрого Анну.