У середу, 11 липня, напередодні Петрового дня, відначається народне свято Кропивне заговіння. Так, у цю ніч молоді люди довго не лягали спати і розважалися до самого ранку. Також вони водили хороводи, співали пісні, грали. Також у народі говорили, що той, хто знайде квітуча рослина «петрів хрест» і вирве його з коренем, отримає небувалу удачу. Вважалося, що корінь цієї рослини врятує від усякої напасті і навіть допоможе знайти безцінний скарб.

Серед слов'ян вважалося, що після цього дня кропива втрачає всі свої цілющі властивості. Так що до цього часу було зварити щі з листя цієї пекучої трави.

Варто відзначити, що наші предки з давніх часів дуже цінували кропиву за її корисні властивості. Так, з неї робили всілякі салати, супи, начинки для пиріжків, а також солили і квасили. Ще з молодого листя рослини робили спеціальні відвари і настої, які могли відновити сили й зупинити внутрішні кровотечі. У свою чергу дівчата застосовували кропиву у косметичних цілях. Вони вірили, що відвар з цієї рослини зміцнює волосся і запобігає їх випадання.

Також кропиву активно застосовують в побуті. Колись з неї отримували волокно, яке можна порівняти з льоном і бавовною. З «кропив'яної» тканини шили міцні вітрила, мішки, лантухи, а іноді навіть одяг.

Крім того, селяни приписували кропиві і містичні властивості. Наприклад, її вважали потужним оберегом від лихого пристріту. Для цього потрібно було спалити насіння кропиви на вугіллі і пустити дим із будинку. Також для захисту від нечистої сили кропиву вішали на двері та вікна.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться
Показати ще

При цьому перед Петровим днем із дерев якраз починали обсипатися листя. У народі говорили: «Впало по листю, прийде серпень — упаде по два», — і починали чекати осені. В деяких околицях фермери вже починали копати першу картоплю. Наші предки помічали такі прикмети: якщо зозуля в цей час переставала кувати — це означало, що зима настане рано.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у вівторок, 10 липня, православні християни вшановують пам'ять преподобного Сампсона странноприїмця.