Слов'яни вірили в старовину, що 11 травня наділений по-справжньому магічною силою. Люди намагалися в цей день збирати березовий сік, який вважався саме зараз цілющим. Про це повідомляють ЗМІ.

Таким соком 11 травня не тільки поїли хворих людей, розраховуючи на їх швидке одужання. З Півдня міг дути дуже теплий вітер, і існувала традиція збирати його в ладанки, а потім вішати такі ладанки на шию хворим людям, що також приносило одужання, згідно існуючим повір'ям.

Також дуже часто 11 травня готували зілля з листя подорожника, мати-й-мачухи, кропиви. Займалися цим найчастіше знахарі, які запасалися зіллями на найближчі місяці, а потім використовували їх для лікування хворих.

У давнину свято 11 травня називали по-різному: Максимов день, Максим і Ясон, Максим-березосік. Предки вважали, що в перший день другої травневої декади теплий вітер приносить здоров'я. Тому, його збирали в ладанки. Згодом їх носили на шиї точно так само, як і хрест.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа
Показати ще

11 травня також був відомий як день, в який намагалися лікувати хворих на лихоманку. Для цього використовували кропиву, мати-й-мачуху, березовий сік. Проте хворих попередньо купали в дощовій воді або ж намагалися натирати березневим снігом, спеціально підготовленим для цього.

Робилося це тільки в ясну і сонячну погоду, що віщувало повне одужання і довголіття. У негоду ніяких обрядів не проводили – лікування вважалося неефективним.

Що стосується березового соку, то вважали, що це відмінний засіб для лікування набряків, артриту, цинги, анемії, подагри, фурункульозу. Говорили про те, що найбільш цілющий сік можна отримати 11 травня у верхніх гілках берези, і саме цей напій буде особливо ефективним у лікуванні захворювань.

Народні прикмети на 11 травня:

Чистий схід сонця, а на небі ні хмарини – літо буде сонячним

У ніч на 11 травня ніч тепла і зоряна – можна розраховувати на багатий урожай

Південний вітер дме – буде багато гроз влітку, але зате можна буде зібрати багатий урожай

Якщо погода 11 травня стоїть тепла, а на небі видно зірки, то багатий врожай буде

Наспівали жайворонки – кажуть, що пора братися за плуг

Береза розпустилася – прикмета до того, що пора сіяти овес

Дуб розпустився – настав час для посадки гороху

11 травня з'явилися крилаті мурахи – можна починати садити овес

Дивіться сюжет про прикмети