Першого травня, після опівночі починається весняне слов'янське свято — Живин день. Жива (скор. форма імені Живена, або Ziewonia, що означає «дає життя») — богиня життя, весни, родючості, народження, жита-зерна.

Дочка Лади, подружжя Дажьбога. Богиня Весни і Життя у всіх її проявах. Вона — подателька Життєвої Сили Роду, робить все живе власне живим. Жива — богиня Сил Природи, весняних вируючих вод, перших зелених пагонів, а також покровителька юних дівчат і молодих жінок.

Традиції та обряди свята

При християнстві культ богині Живи був замінений культом Параскеви П'ятниці. У Живин день жінки, взявши мітли, здійснюють обрядовий танець навколо багаття, очищаючи місце від нечисті. Таким чином вони прославляють Живу, яка оживляє природу, посилаючи на Землю весну. Всі стрибають через Вогонь, очищаючись від повені (сил Нави) після довгої зими: "Хто стрибне високо, у того смерть далеко".

Тут же починаються веселі ігрища і ведуться хороводи навколо вогнища:

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Коло ярі світлом зарим

Мару борем, дякуємо

Ярило, Ярило, яви свою силу!

Грають казку, що розповідають про подорож у світ Нави і повернення в Дійсність. З настанням ранку пригощаються печивом у вигляді жайворонків, відпускають живих птахів із кліток на волю, закликаючи весну:

Жаворонушки, летіть!

Нам зима вже набридла

Багато хлібця поїла!

Ви летіть і несіть

Весну красну, літо спекотне!

Весь наступний день першого травня присвячують відпочинку. В цей день до вечора розводять обрядові вогнища по берегах річок, купаються, очищаючись холодною весняною водою.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що травневі свята не за горами, а з ними і сезон пікніків, який через неуважність може обернутися негативними наслідками. Найбільша небезпека, яка підстерігає українців на природі, це кліщі. Після помітного потепління їх кількість значно зросте, тому потрібно знати, як себе убезпечити, і як діяти після укусу.

Кліщ переносить небезпечні інфекції - енцефаліт і бореліоз. У природі є і так звані чисті кліщі, які не переносять ніяких хвороб, проте без участі фахівців і лабораторії не можна визначити, який саме вас вкусив.