14 квітня: яке сьогодні свято

поділитись
Цей день по-особливому гарний

На 14 квітня припадає багато різних подій, однак ми розглянемо одну – святкування на честь святої Марії Єгипетської. По-іншому її ще називають Мар'я Пусті щі.

Марія народилась у Єгипті в середині V століття і у віці дванадцяти років покинула батьків, пішовши до Олександрії, де стала блудницею. Більше сімнадцяти років віддавалася вона цьому заняттю. Одного разу Марія, побачивши групу паломників, які прямували до Єрусалиму на свято Воздвиження Хреста Господнього, вона приєдналася до них, але не з благочестивими думками, а "щоб було більше з ким віддаватися розпусті".

В Єрусалимі Марія спробувала увійти до храму Гробу Господнього, але якась сила утримувала її. Усвідомивши своє падіння, вона почала молитися перед іконою Богородиці, яка перебувала в притворі храму.

Після цього вона змогла увійти у храм і вклонитися Животворящому Хресту. Вийшовши, Марія знову звернулася з подячною молитвою до Діви Марії і почула голос, який сказав їй — "Якщо перейдеш через Йордан, то знайдеш блаженний спокій".

Послухавши цього наказу, Марія прийняла причастя і, перейшовши Йордан, поселилася в пустелі, де провела 47 років у повній самоті, пості і покаянних молитах.

Після багаторічних спокус пристрасті залишили її, закінчилася їжа, взята з Єрусалиму, а одяг зотлів від старості, але, як розповідає її житіє, "з того часу... сила Божа в усьому перетворила мою грішну душу і моє смиренне тіло".

Єдиною людиною, яка побачила Марію після її відходу до пустелі, став ієромонах Зосима. Він, дотримуючись статуту Йорданського монастиря, пішов на час Великого посту до пустелі для посту і молитви. Там він і зустрів Марію, якій віддав половину свого гіматія, щоб прикрити наготу. 

Сповнений благоговіння Зосима попросив Марію розповісти йому про своє життя. Розповівши йому все, Марія попросила Зосиму через рік повернутися і причастити її, однак сказала не переходити Йордан, а чекати її на іншому березі.

Потім Марія ще раз попросила Зосиму через рік прийти на перше місце їхньої зустрічі, а тоді знову перейшла по воді через Йордан і віддалилася до пустелі. На прохання Марії Зосима повернувся рівно через рік на місце їх першої зустрічі і побачив тіло святої, що лежало на піску.

Зосима зрозумів, що після того, як рік тому він причастив преподобну, вона дивом перенеслася в це місце, куди він ішов 20 днів, і вмерла.

Тіло преподобної Марії Єгипетської було поховано в пісках. Повернувшись у монастир, Зосима розповів іншим ченцям про подвижницю, багато років жив у пустелі. Цей переказ передавався в усній формі до тих пір, поки не був записан у VII столітті Софронієм Єрусалимським.

Дивіться сюжет про свята

Автор матеріалу: 
Анна Веретенникова
Теги: 
Марія Порожні щі, свята, 14 квітня
Раптова гроза призвела до того, що на Мільштатське озеро в Альпах випало три тонни води
0
0
01:24 17.07.2018
Озими в наливах дійшли
0
0
00:27 17.07.2018
Є навіть свідчення того, що щастя може надавати благотворний вплив на серцево-судинну та імунну системи
0
0
22:35 16.07.2018
Він радив знайомитися тільки із людьми, які подобаються і навіть не хотів бачити нікого, окрім Кролика – ось вам і приклад справжньої дружби
0
0
19:28 16.07.2018
Громадський транспорт більше вам не потрібен
0
0
18:05 16.07.2018