На п'ятницю, 15 червня, припадає день, у який відзначали свято Зеленого В'юна — або, як його ще називали, Вьюнец. Про це повідомляють ЗМІ.

Він відноситься до числа стародавніх обрядів. У чому його суть, зараз точно сказати складно. Однак відомо, що селяни в це свято збиралися з ранку за околицею, а потім ходили натовпом вулицями і співали пісні, які присвячували новим парам.

Молоді ж пригощали дорослих людей вином, а дітей обдаровували грошима або цукерками. Ввечері молодь збиралася на ігрища. Дівчата водили хороводи, плели вінки зі в'юна — на щастя, на суджених.

Як казали, "плели думками своє майбутнє". Молодці билися на кулаках і боролися один на один. Будинки в цей день прикрашали гілками беріз і вінками. На стіл обов'язково ставили свіжоспечений коровай.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Леся Нікітюк відкрила пікантний секрет, виставивши зад: "Робоча сторона"

Прості способи відрізнити справжню ковбасу від підробки: зовнішній вигляд, запах і не тільки

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Нерідко в ролі співаків виступали маленькі діти, яких у цей день називали вьюнцями. Молоді чоловік і дружина виходили до натовпу, дивилися на хороводи, слухали пісні, могли й самі взяти участь у поданні. Після цього вони повинні були обов'язково віддячити гостей. Дорослих пригощали вином, пивом, медом, горіхами. А маленьких – квасом, пряниками або цукерками. Іноді дарували гроші.

Увечері повторювався обряд. По домівках вже ходили старші люди. Молодь у цей час влаштовувала посиденьки. Дівчата плели віночки зі в'юнка на щастя і на судженого. Це потрібно було робити обов'язково з думками про свого обранця. Потім ці вінки зберігали на горищі до зими. Хлопці влаштовували різні ігри, в яких показували свою силу і спритність: билися на кулаках, боролися один на один.

Із Никифора починали заготовляти дубову кору, обдираючи її з дерев. Без дубової кори не обходилося дублення шкіри тварин. Щоб вичинити шкіру більш якісно, не підходила кора старих і молодих стовбурів. Потрібно було збирати кору з дубових дерев віку десяти-п'ятнадцяти років.

Приказки та прикмети:

- Якщо вночі та вранці тиха погода, значить ще кілька днів буде тепло і ясно.

- Коли протягом дня вітер посилюється, значить буде дощ.

- На заході сонце ховається за хмари – до негоди.

- Усю ніч чути трелі солов'я – до ясної, тихої і теплої погоди.

- Б'ються горобці і пустують – найближчим часом буде гарна погода.

- Якщо до обіду було сонце - то перша половина липня буде суха. Якщо в післяобідній час почався дощ, то і в липні після середини місяця підуть дощі.

- Люди, які народилися 15 червня, мають веселу вдачу.

Дивіться сюжет про свята