У суботу, 16 червня, народ говорив, що саме в цей день досить часто дмуть сильні вітри. За напрямом і потужністю вітру предки вміли визначати погоду на найближчі дні і місяці. Про це повідомляють ЗМІ.

День Лук'яна, 16 червня, передував Дню Митрофана, і люди намагалися не лягати спати рано, а прислухалися до подиху вітру. Наприклад, південний вітер 16 червня обіцяв гарний врожай ярих, а північно-західний вітер обіцяв дощове літо.

Східний вітер обіцяв хвороби, а північно-східний – великі вітри влітку. Також 16 червня з'являлися перші паростки у картоплі, чому всі дуже раділи, бо це обіцяло багатий урожай. У православній церкві 16 червня відзначається день пам'яті святого Лукіана, який жив у III столітті на території Антіохії.

У зрілі роки він був язичником і навіть служив богам як жрець. Проте в старості він увірував у Христа і хрестився сам. За життя Лукіан багато проповідував і навіть звернувся до віри своїх слухачів. За доносом євреїв він був схоплений і кинутий до темниці.

Там він зустрівся з чотирма отроками по імені Павло, Діонісій, Іпатій і Клавдій. Вони також прийняли християнство, і саме разом із ними Лукіана кинули в піч. Однак переказ говорить, що Господь зберіг їх життя. Потім мучеників послали до Візантії, і там святий Лукіан був розіп'ятий на хресті, а отроки – обезголовлені.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Свята Павла стала свідком подвигу Лукіана і подбала про в'язнів, яких стратили. Після їх загибелі вона також продовжувала служити Христу.

Народні прикмети на 16 червня

Якщо вихор повільно піднімається до неба з землі, а потім довго обертається – в найближчі дні можна чекати на ясну погоду.

Гроза на Лук'яна – прикмета того, що буде поганий сінокіс.

Проливний дощ 16 червня – врожай грибів буде.

Можна дізнатися, в якому місці краще вирити колодязь. Для цього клали сковороду верх дном на землю і залишали на деякий час. Далі дивилися: де сковорода трохи зволожилася, там, за прикметою, і вода знаходиться ближче.

Дивіться сюжет про прикмети