У неділю, 3 червня, у православній церкві вшановується пам'ять святого рівноапостольного царя Костянтина Великого, а також його матері цариці Олени. Відомо, що ці особистості зіграли важливу роль у становленні християнства на Русі та його поширення. Про це повідомляють ЗМІ.

Крім того, шануються і діти Костянтина – Муромські чудотворці Федір і Михайло. 3 червня – свято Володимирської ікони Божої матері, яке було засновано як данина пам'яті порятунку Москви під час навалу кримського хана Махмет-Гірея, який відбувся 1521 року.

Що стосується дня пам'яті святого Костянтина і Олени, 3 червня, то у народі цих святих пов'язували з сільським господарством та, особливо – з часом посіву льону, вівса, гречки. Раніше за старим стилем цей день відзначали 26 травня. Казали: "якщо посієш льон на Олену - будуть довгі льони" - посів льону в цей день обіцяв бути вдалим.

"Ярицу, льон, гречку, ячмінь і пізню пшеницю з Оленина дня" - вважалося, що варто висаджувати у цей день гречку, ярицу і інші культури, оскільки це був сприятливий час для робіт у полі та на городі.

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги
Показати ще

Посів хлібів, навпаки, закінчували і починали висаджувати огірки. Цікаво, що посадку огірків прийнято було робити таємно, не посвячуючи в це своїх сусідів і навіть членів сім'ї, які не беруть участь у процесі.

Робилося це в якості захисту від пристріту, і, якщо в результаті огірки виростали жовтими і пожухлими, говорили, що їх хтось наврочив. Перший огірок прийнято було закопувати в землю, приносячи в жертву богам, щоб ті допомогли отримати багатий врожай.

Поступово в цей час відцвітали сади, але ще спостерігалося цвітіння горобини, шипшини, малини, маргариток, інших квітів. З'являлися до 3 червня і перші гриби: білі, підберезники, красноголовики. 3 червня на Тамбовщині намагалися провести другий посів льону, а також пізньої пшениці. Починався посів гречки, можна було останній раз в цьому році сіяти просо.

Народні прикмети на 3 червня

У цей час селяни намагалися закінчити всі роботи, пов'язані з посівом хлібів, починали сіяти коноплі та льон.

Горобина рясно зацвіла до 3 червня – прикмета до того, що буде гарний урожай льону.

На Олену, 3 червня, дощ іде, а потім починається гроза – восени також часто будуть опади з сильними вітрами.

Увечері 3 червня ковалі скрекочуть без зупинки – прикмета того, що буде гарна погода

Гроза в день 3 червня – потрібно прислухатися до грому.

Якщо він дзвінкий – буде сильний дощ. Тихий грім - 3 червня піде дощ і скоро закінчиться.

Якщо на Олену град – 3 грудня сніг піде. Аналогічну погоду третього дня зими передвіщає дощ.

Дивіться сюжет про прикмети