Повір'я

З цього дня починали косити овес, навіть прикмета була, що якщо не поспішати, то можна і зовсім без вівса залишитися. Перший сніп приносили в будинок з піснями і жартами, а потім ставили його під образом. Овес додавали в усі страви дня. Робили млинці на вівсі з медом, дежень (толокно з водою або молоком і ягодами), просто їли вівсянку і пили кисіль з ягід і вівса. Вважалося, що вівсяний кисіль з брусницею своїм толокняним ароматом прожене пріль і пожежі в овчині. Годували вівсом і коней, та так щоб точно наїлися, іноді навіть робили для них вівсяне печиво, як подяку за роботу весь сезон.

Був цікавий звичай, основою для якого було скорочення дня на три години. Брали мішок і робили вигляд, що ловлять в нього сонце, потім зав'язували і просили спіймана сонце не йти з неба довше, потім його відпускали і тричі хрестилися, дивлячись на сонечко.


Також робили млинець на вівсяному толокні, в який потрібно було звернути ягоди і залишити його в стодолі для овинникиа. Овинник - це дух, який дивиться за порядком в стодолі, він як Домовик, тільки зліший.

Популярні новини зараз

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

Ходили за грибами та за ягодами. З ягід робили різні ласощі та настоянки, щоб лікувати хвороби. Особливими цілющими властивостями володіла калина і горобина.

Прикмети 8 вересня

  • Вранці підморозило - значить зима буде ранньою і морозною.
  • Якщо до 8 вересня не опало листя берези і дуба - буде сувора зима.
  • На горобині мало ягід - осінь буде не дощовою.
  • Якщо горобина вродила - холоди не за горами.
  • До цього дня не викосити овес - намотати до сліз.
  • Ті, що народились 8 вересня проживуть довге і плідне життя. Носити їм слід яшму.