День Захисника України став офіційним державним святом зовсім недавно, лише в 2015-му році. Його дата ніколи не змінюється і відзначається це свято 14 жовтня. Так, саме в один день з Покровою Пресвятої Богородиці. І це не просто так.

Зараз День захисника України дійсно можна назвати одним з найважливіших свят році для нашої країни. Адже в такій ситуації, як зараз, за період незалежності у нас ніколи не було.

Тому ми вирішили розповісти вам все про День захисника України, щоб ви знали історію, традиції і як взагалі з'явилося це торжество. До речі, нагадаємо, що кожне державне свято в Україні - це вихідний день. І наше торжество не виняток, а так як День захисника України 2018 потрапить на неділю, то вихідний буде в понеділок.

День захисника України 2018: історія свята

Це свято заснували на тлі загальної декомунізаціі і збройного конфлікту з Росією в Україні.
Президент Петро Порошенко встановив 14 жовтня державним святом своїм Указом від 14 жовтня 2014 року. У той же час він скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого, який в СРСР був Днем Радянської армії і військово-морського флоту.

Популярні новини зараз

Замість маку з вишнею - хліб з діркою від бублика: покупець показав, як "хитрують" з начинкою у випічці

Штраф в 30-50 тисяч і суд: що загрожує українцям без Covid-сертифіката в транспорті

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще

А через рік, у 2015-му, він вирішив, що це свято потрібно зробити вихідних днем. І з того часом 14 жовтня ми відпочиваємо.

Вперше це торжество отримало гасло "Сила нескорених". Тоді президент України заявив, що люди, які захищають кордони і суверенітет України демонструють силу нескорених. На його думку, це свято має стати таким же важливим, як і Новий рік, Різдво, або Пасха.

У 2015-му році Петро Порошенко сказав наступне: "14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим днем захисників Вітчизни. Тому в минулому році, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно до нас привнесене свято російської армії-окупанта, я природно зупинив свій вибір на 14 жовтня ".

Тепер ми розповімо, що 14 жовтня не просто так було вибрано датою для цього свята, адже Покрова і День українського козацтва вже давно відзначалися в цей день.

Зараз ми розповімо вам трохи докладніше про День українського козацтва.

День українського козацтва: історія свята

Для наших козаків це свято було найважливішим і найбільш шанованим в році. А все тому що їх церква була присвячена саме Діві Марії. Так само у них були досить цікаві традиції в цей день, крім того, що вони обов'язково молилися і відвідували церкву, так само проводилися вибори нового отамана.

І навіть після того, як Запорізьку Січ все-таки зруйнували, в 1775-му році козаки, які перебралися за Дунай взяли з собою образ Покрови. Вони завжди молилися їй перед боєм і просили захисту, віра їх була настільки сильна, що згодом навіть утворився новий свято - Козацька Покрова. Точніше це був все той же свято, з таким же посилом, але іншою назвою.

День українського козацтва почали відзначати в Україні з 1999 року, коли Леонід Кучма ввів це свято своїм Указом від 7 серпня 1999 року.

Покрова Пресвятої Богородиці: історія свята

А це саме християнське свято, в честь якого і з'явилися всі інші. Зараз ми розповімо вам, які ж події описуються в переказах про це торжество.

Якщо вірити легенді, то військо давніх русів на чолі з Аскольдом напало на Константинополь і взяло його в облогу. Жителі, розуміючи, що, швидше за все місто впаде перед величезним військом, сховалися в самому захищеному місці - храмі. Вони невпинно молилися і просили про порятунок і допомоги. І, за розповідями, Богородиця явилася в видінню Андрію, який теж молився. Вона спустилася з-під купола і почала молитися разом з людьми. А після піднялася над усіма і накрила їх покровом. Саме він і врятував всіх людей.

Традиції свята

Ну з традиціями все досить просто. Вони швидше перетинаються з традиціями самій Покрови. Звичайно, потрібно привітати всіх наших захисників, адже зараз йде війна, і люди віддають свої життя за Україну.

Також, не можна не сказати, що в цей день всі віруючі люди підуть до церкви, щоб помолитися Богородиці. Вони будуть просити не тільки благополуччя для своєї сім'ї, а й миру, і захисту для наших військових.

Останніх, до речі, потрібно обов'язково привітати. Не потрібно плутати День захисника України з умовним Днем чоловіків. Вітати найменших, звичайно, можна, але це скоріше свято для військових.

З огляду на, що в Україні йде війна, і саме існування країни залежить багато в чому від армії, вшанування в цей день заслуговують саме ті чоловіки і жінки, які служать або служили в армії або ще якимось чином причетні до захисту Батьківщини.