У середу, 18 липня, православна церква вшановує пам'ять преподобного Афанасія Афонського, який народився у місті Трапезунді і рано осиротів.

За церковними переказами відомо, що його виховувала благочестива черниця, а він у всьому намагався наслідувати прийомну матір — в умінні чернечого життя, в пості і навіть в молитвах до Господа. В юнацькі роки святий Афанасій прийняв постриг у Киминському монастирі.

Коли Афанасій досяг абсолютного прийняття Бога тривалими постами і пильнуваннями, ігумен благословив його на подвиг безмовності у відокремленому місці недалеко від монастиря. Варто відзначити, що відлюдника нерідко відвідували біси, намагаючись збудити в його голові ненависть до того місця, де він оселився. І коли преподобний Афанасій майже піддався сумніву, вирішив потерпіти рівно рік, а далі діяти з волі Божої.

Як свідчать перекази, в самий останній день перебування у відокремленій обителі святого раптово осінило яскраве світло з неба, і всі гріховні помисли його тут же розсіялися. З тих пір Афанасій отримав дар розчулення, а до його місця проживання стали приходити численні віруючі паломники, які бажали отримати від преподобного пораду або просто добре слово. Крім того, за життя до Афанасія кілька разів являлася сама пресвята Богородиця.

Головні прикмети дня

У цей день православні християни відзначали Місяцеве свято (Афанасьєв день). Ввечері наші предки виходили на вулицю і дивилися, як місяць «грає» в небі: перебігає з місця на місце, змінює колір, то ховається за хмари, то знову показується. Таким чином, люди вірили, що так місяць відзначає свій день. Також ця «гра» віщувала для селян щедрий врожай; якщо до того ж місяць світив ясно, було добре видно, це обіцяло дуже теплу осінь.

Популярні новини зараз
Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Вважалося, що якщо цим ввечері спостерігати за місяцем, то сил у людині побільшає в рази. Ще в народі ходили й інші прикмети для цього свята. Наприклад, швидкий дощ віщували хмари, «жовті, як мідь», а також випаровування, що піднімалися хмарою над гнойовою ямою.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 17 липня в народі відзначають свято Андрій Налива. Ще це дата вшанування пам'яті архієпископа Андрія Критського.