На п'ятницю, 18 травня, припадає день, в який народ вшановує пам'ять Ірини - Аріни - Македонської, яка стала першою жінкою, що шанувалася в лику великомучеників. Про це повідомляють ЗМІ.

Вона народилася в 1 столітті в сім'ї язичника Лікінія, правителя однієї з областей Македонії. Її навчанням займався наставник Апеліан, який був християнином, хоч і приховував це. Згодом дівчина і сама прийняла християнство.

Коли її батько залишив свій пост, на його місце прийшов інший правитель — Седекія, який почав гоніння проти християн. Катуванням піддалася і Ірина, однак тортури не завдали їй шкоди.

Вона прожила довге життя, прославившись здатністю зцілювати хворих. На Аріну, як і на Марту, на Русі висаджували розсаду на грядки — головним чином, капусту й огірки.

Популярні новини зараз
Якщо не хочете плакати через платіжки: споживачам електроенергії дали час до 3 травня Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити
Показати ще

До речі, вважалося, що цим повинні займатися тільки жінки — і бажано в повній самоті, щоб ніхто не наврочив. Посадивши перший паросток капусти, його покривали великим горщиком, а горщик — білою скатертиною, щоб вилки вийшли такі ж великі, білі і тугі.

По краях грядки сіяли кропиву, яка повинна була відлякати нечисту силу і шкідливих комах. При цьому говорили: "Кропиву — чортам, капусту — нам!".

Капуста була одним із найулюбленіших в народі овочей. Про неї складали безліч приказок: "Без капусти щі не густі"; "Премудрість у щах, сила в капусті"; "Для чого город городити, якщо капусти не садити?".

Проводили в цей день й інші сільськогосподарські роботи — наприклад, випалювали покоси, щоб позбутися від старої, висохлої трави. З цього приводу існувала приказка: "На Ірину худа трава із поля вон".

"Капусткою" також називали один із видів хороводу, поширений у північних регіонах. Він утворюється так: хлопець заводить пісню і утворює ланцюг із гравців, беручи за руку то одного, то іншого.

Прикмети:

Непогожий день – урожай хліба буде хорошим.

Погіршення погоди віщує затяжний дощ із короткими перервами.

По небу пливуть на північ великі хмари – незабаром почнеться дощ.

Якщо розсада вбирає багато води – час сінокосу буде сухим. Якщо навпаки, то пора косовиці буде мокрою.

Якщо в окрузі замовкли птахи – скоро почнеться негода.

Гусак чистить пір'я в сухому місці – до похолодання. Якщо він робить це у водоймі – буде тепло і ясно.

Дивіться сюжет про свята