У середу, 2 травня, православні християни вшановують пам'ять преподобного Івана Старопечерника. Зазначимо, що про преподобного Івана Старопечерника (Палеолаврита) (друга половина 8 століття − початок 9 століття) збереглися досить нечисленні відомості. Про житіє цього святого, який прославився подвижницьким життям і особливим благочестям містяться в агіографічній літературі, є однією з основних форм церковної словесності, і богослужбових текстах.

Історія свята

Згідно одному з церковних текстів середини 16 століття, Іоанн з дитячих років прагнув до чернечого життя — «від младих нігтів божественою любов'ю уражений, і Богу приліпився». Він залишив рідні місця і відправився в Палестину. Все своє життя преподобний Іоанн провів у пустелі, заснованої преподобним Харитоном Давнім (Старим), або Суккійській Лаврі, де віддавався аскетичним подвигам.

Стара Лавра знаходилась неподалік від Єрусалима в ущелині. На думку дослідників, преподобний Іоанн міг займатися написанням урочистих богослужбових пісень. Можливо, він був автором канону на честь преподобного Харитона. Преподобний Іоанн закінчив свої дні в монастирі, «добре здійснивши всяку доброчесність».

Зображення святого, що дійшли до нашого часу, також вельми нечисленні. На іконах преподобний Іоанн Старопечерник зазвичай зображується у вигляді старця з сивим волоссям і довгою, роздвоєною на кінці, бородою, в чернечих одежах, з сувоєм в руці.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги
Показати ще

На Русі в цей день селянки виходили в поле з полотном, розкланювалися на всі боки і, звертаючись на схід, говорили: «Ось тобі, матінка-весна, нова новинка!». Після цього тканину розстеляли на землі, клали на нього пиріг і йшли додому. Це робилося для того, щоб весна була доброю і в подяку за подарунки вродила рясно льон і коноплі. Такий обряд називався «одягнути весну в обновку».

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що вночі з 30 квітня на 1 травня на більшій частині Центральної і Північної Європи в ознаменування розквітаючої весни відзначається Вальпургієва ніч.