У понеділок, 20 серпня, відзначається народне свято Марини-Пімени. Також за православним церковним календарем це дата вшанування двох святих преподобного Пімена і мученика Марина.

Марини-Пімени 20 серпня: історія життя святих

Святий Пімен Багатохворобливий жив у 11 столітті. З раннього дитинства він був хворою і слабкою дитиною. При цьому Пімен гаряче благав батька і матір віднести його в Києво-Печерський монастир. Батьки послухалися і, прийшовши в обитель, стали молитися про одужання сина. Однак сам Пімен просив Господа про інше — про продовження страждань, а також про постриг його в чернецтво.

Обряд постриження над ним, за переказами, здійснили ангели, і коли кілька мешканців монастиря вийшли до Пімена, вони виявили його вже одягненим у чернечий одяг.

Як свідчать церковні передання, преподобний протягом багатьох років жив у важкій хворобі, проте в один день сам зцілив одного ченця, такого ж немічного, як і він сам. В обмін він взяв з брата слово служити хворим до самої смерті. При цьому зцілений чернець був ледачий у служінні, і його знову спіткала хвороба. Тоді Пімен знову вилікував його — з тою же настановою. За три дні до смерті святий Пімен одужав і попрощався з усією своєю братією.

Ім'я другого святого, якого шанували на Київській Русі в цей день, – мученик Марін, який жив у 3 столітті за часів римських імператорів Валеріана і Галлієна. Якщо вірити переказу, святого стратили язичники, відрубавши йому голову мечем.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Марини-Пімени 20 серпня: традиції християн

В це свято слов'яни особливо уважно спостерігали за лелеками: якщо птахи готувалися до відльоту на південь, настане холодна та рання осінь.

У той же час господині на Марини-Пімени зазвичай подавали на стіл смачні пироги з малиною. А чоловіки примовляли, жартуючи: «Марини — не шукай у лісі малини. Дівчата ліс обійдуть, дочиста оберуть». Урожай солодкої ягоди починав пропадати. «Через літо по малину в ліс не ходять», — у північних регіонах ця приказка була вже актуальна, так як відчувалася близька осінь.

Іменини в цей день

Олександр, Олексій, Антон, Афанасій, Василь, Дмитро, Іван, Митрофан, Михайло, Ніканор, Петро, Пімен, Стефан.