Європейське космічне агентство опублікувало зображення поверхні Марса, на якому можна побачити сліди водної екосистеми, яка була присутня на Червоній планеті багато років тому.

Як повідомляється на сайті агентства, знімок був отриманий за допомогою апарату Mars Express, пише Politeka.

Марс є холодною і сухою планетою

Разом з тим, дослідники виявили, що раніше клімат Червоної планети був набагато більш м'яким і теплим, а на її поверхні було вдосталь води: текли річки, існували озера і навіть моря.

На представленому знімку можна побачити регіон, зберіг сліди подібної активності. Він розташовується на схід від великого кратера Гюйгенс і на захід від долини Еллада.

Представлена на знімку система долин, вік яких становить 3,5-4 мільярди років, є одним з найдавніших регіонів, які зберігають сліди річок.

Топографічні зображення регіону показують, що вода текла з півночі на південь (зліва направо), утворюючи долини шириною близько двох кілометрів і завглибшки близько 200 метрів.

Раніше Європейське космічне агентство (ESA) відправить на марс спеціальну місію для підтвердження своїх здогадок. експерти стверджують, що клімат на Марсі був теплим і вологим. З цього напрошується висновок – на планеті постійно була вода. Вченим вдалося виявити сліди давніх річок.

"Дослідження останніх років все більш переконливо вказують на те, що планета колись мала товсту і щільну атмосферу, яка була здатна зберігати більшу кількість тепла. Такі умови могли полегшити і підтримувати потік рідкої води на поверхні", – стверджують фахівці ESA.

Тепер вчені ламають голову над завданням – а була в тих умовах життя на Марсі?

Щоб отримати точний науковий відповідь на Марс готується спеціальна місія. Спеціальний науковий апарат побуває в цікавлять вчених місцях і там проведе бурові роботи в пошуках ознак життя під поверхнею.

"Ця місія перша у своєму роді", - йдеться в повідомленні Європейського космічного агентства.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав: зонд Insight почав щоденну трансляцію з Марса. Тепер в будь-який момент можна дізнатися, як йдуть справи на Червоній планеті. Показники знімаються щомиті

Читайте також: новий супутник очистить орбіту планети від космічного сміття

Нагадаємо, на Марсі зафіксували дивний шум.