Європейське космічне агентство опублікувало зображення поверхні Марса, на якому можна побачити сліди водної екосистеми, яка була присутня на Червоній планеті багато років тому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляється на сайті агентства, знімок був отриманий за допомогою апарату Mars Express, пише Politeka.
Марс є холодною і сухою планетою
Разом з тим, дослідники виявили, що раніше клімат Червоної планети був набагато більш м'яким і теплим, а на її поверхні було вдосталь води: текли річки, існували озера і навіть моря.
На представленому знімку можна побачити регіон, зберіг сліди подібної активності. Він розташовується на схід від великого кратера Гюйгенс і на захід від долини Еллада.
Представлена на знімку система долин, вік яких становить 3,5-4 мільярди років, є одним з найдавніших регіонів, які зберігають сліди річок.
Топографічні зображення регіону показують, що вода текла з півночі на південь (зліва направо), утворюючи долини шириною близько двох кілометрів і завглибшки близько 200 метрів.
Раніше Європейське космічне агентство (ESA) відправить на марс спеціальну місію для підтвердження своїх здогадок. експерти стверджують, що клімат на Марсі був теплим і вологим. З цього напрошується висновок – на планеті постійно була вода. Вченим вдалося виявити сліди давніх річок.
"Дослідження останніх років все більш переконливо вказують на те, що планета колись мала товсту і щільну атмосферу, яка була здатна зберігати більшу кількість тепла. Такі умови могли полегшити і підтримувати потік рідкої води на поверхні", – стверджують фахівці ESA.
Тепер вчені ламають голову над завданням – а була в тих умовах життя на Марсі?
Щоб отримати точний науковий відповідь на Марс готується спеціальна місія. Спеціальний науковий апарат побуває в цікавлять вчених місцях і там проведе бурові роботи в пошуках ознак життя під поверхнею.
"Ця місія перша у своєму роді", - йдеться в повідомленні Європейського космічного агентства.
Раніше портал "Знай.uа" розповідав: зонд Insight почав щоденну трансляцію з Марса. Тепер в будь-який момент можна дізнатися, як йдуть справи на Червоній планеті. Показники знімаються щомиті
Читайте також: новий супутник очистить орбіту планети від космічного сміття
Нагадаємо, на Марсі зафіксували дивний шум.