Мешканка грузинського села Агмамедло Марнеульського району під час звичайної обробки землі на своїй ділянці натрапила на щось незвичайне. Вона знайшла дивний твердий предмет і викликала фахівців. Як виявилося пізніше, жінка випадково виявила таємничу гробницю, яка імовірно збереглася ще з епохи раннього Середньовіччя (V-ХІ століття).

Знайдений могильник складається з чотирьох стін, які стоять вертикально, і двох перекриттів. Гробниця, збудована з каміння великого розміру. Вони створені з добре обробленого пісковика.

На думку дослідників з Національного центру з охорони культурної спадщини Грузії, будова гробниця може відноситься до типу колективних поховань, поширених в ранні Середні віки.

Популярні новини зараз

Удача посміхнеться всім, потрібно тільки обрати день - екстрасенс вказала на фартові дати 2020 року

Лорак у російській глибинці зробила це просто на сцені, люди хочуть "ще"

Під Львовом зі ставка дістали авто з чотирма трупами, - перші подробиці жахливої трагедії

Курс валют на 15 лютого дозволить жити на широку ногу

Показати ще

Всередині могильника експерти виявили кістки чотирьох осіб – трьох дорослих і одного підлітка. Всі вони були поховані за християнським звичаєм. У поховання проникали грунтові води, через що останки погано збереглися. У зв'язку з цим дослідникам не вдалося вийняти кістки і скелети. Вчені змогли очистити гробницю і зробити знімки. Після цього могильник закрили, залишивши останки знайдених людей всередині.

При подальшому огляді території археологи поруч із гробницею знайшли ще одну. Вона була повністю зруйнована трактором під час обробки землі.

Вчені відзначили, що подібні знахідки не можна назвати рідкістю, але інформація про них рідко оголошується.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав: в 3500-річній могилі виявили символ влади, який не має аналогів. У той час були відсутні технології для подібного роду виробництва

Як повідомлялося, археологи натрапили на одну з найдавніших столиць солеваріння. У місті виявили понад 80 місць виробництва солі

Читайте також: унікальні твори мистецтва, міста, руїни, інтригуючі рідкісні гробниці, унікальні артефакти і дивні скелети, знайдені археологами – все це дозволило дізнатися про давньої грецької цивілізації цікаві подробиці