Приблизно через 10 років на Землю буде поставлятися енергія з космосу, вироблена незвичайними електростанціями. Вчені вже давно висунули цю ідею, і тільки зараз про неї всерйоз задумалися. Інженери з китайського міста Чунцин почали розробку прототипів.

Для ефективного вироблення енергії використовуватимуться гігантські сонячні батареї, які не залежать від змін дня і ночі, від примх погоди, і які не страждають від поглинання світла в атмосфері. Енергія поставлятиметься на нашу планету за допомогою мікрохвильового або лазерного випромінювання.

Вчені пропонують розмістити станції на геосинхронній орбіті на висоті 36000 кілометрів, щоб вони завжди були в полі зору супутників.

Перший прототип почне працювати в стратосфері. За планом кілька таких маленьких і середніх стратосферних електростанцій почнуть виробляти енергію 2021-2025 роках. Після цього буде прийнято рішення про доцільність будівництва більш габаритних і важких космічних станцій.

Популярні новини зараз

"ПриватБанк" злетів у повітря, гроші засипали всю округу

Лорак у російській глибинці зробила це просто на сцені, люди хочуть "ще"

Клієнтка Lifecell розкрила махінації мобільного оператора

Курс валют на 15 лютого дозволить жити на широку ногу

Показати ще

Якщо ідею підтримають, перша експериментальна космічна електростанція буде створена вже у 2030 році. А промислова, вага якої складе близько тисячі тонн, буде створена до 2050 року.

Основною перешкодою є масштаби проекту. Станом на сьогодні, Falcon Heavy є найбільш вантажопідйомною ракетою, яка виводить вантаж у 64 тонни на низьку навколоземну орбіту (ННО). У Китаї працюють над проектом по створенню носія, здатного доставити на орбіту 140 тонн. Перший запуск планується в 2030 році. Вчені NASA працюють над власною ракетою, з допомогою якої можна буде переміщати 130 тонн. А на більш високу геосинхронную орбіту можна буде вивести вантаж з ще меншою масою.

Вирішити цю проблему можна за допомогою доставки електростанції в космос частинами. Вчені планують зібрати конструкцію з допомогою роботів, а створювати деталі – з допомогою 3D-принтерів.

Цей незвичайний і доволі амбітний проект вимагає революції в обслуговуванні орбітальних конструкцій і технологіях збирання, а також розробки високоефективних фотоелементів та інших нових матеріалів.

Потужний мікрохвильовий або лазерний промінь, який буде постійно виходити з космосу, може мати наслідки. Тому це питання теж повинне бути вивчене.

Раніше "Знай.uа" писав: астрономи відкрили незвичайну здатність земної атмосфери

Нагадаємо: під Дніпром запрацювала унікальна сонячна електростанція

Читайте також: NASA і SpaceX відправлять у космос "літаючого дракона"