Кожен рік на 40 день після Великодня, в четвер 6-го тижня після Великодня, всі православні християни світу відзначають одне з найважливіших свят церковного року — Вознесіння Господнє.

Історія свята

Назва свята відображає суть події — це Піднесення на Небо Господа Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Число 40 — не випадкове, а несе сенс. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсея в 40-й день діти повинні бути принесені батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства.

Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, і давши тим самим можливість воскреснути в славі, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, включаючи тіло людини. Тим самим Господь відкрив кожній людині можливість до загального Воскресіння піднестися у вищу обитель світла до самого Престолу Всевишнього. Про подію Вознесіння розповідають євангелісти Марк і Лука.

Традиції на Вознесіння Господнє

Згідно слов'янській народній традиції, з цього дня весна закінчується і починається перехід до літа, тому вже можна не боятися похолодань. Вважається, що якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до 21 листопада, Михайлова дня. А дощовий день, згідно з прикметами, віщує неврожай і хвороби у худоби.

Якщо викупатися на Вознесіння в річці – здоров'я буде міцним. Якщо курка знесла у цей день яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб вона захищала мешканців від нещасть. Почути каркання ворони в цей день – добрий знак.

В цей день вмивалися росою: вважалося, що на Вознесіння Господнє вона стає цілющою. Прийнято молитися про благополуччя і здоров'я: в цей день, перед тим, як зійти на небеса, Господь, як прийнято вважати, вислуховує усі прохання людей і виконує їх.

Також в цей день варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці. На Вознесіння існує звичай "ходити на роздоріжжі" - в гості до рідних та знайомих і дарувати їм спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками "драбинки", що символізують шлях на небо.

Щоб дізнатися долю хворої людини, на Вознесіння плели гілки берези та залітали в косу. Вважається, що якщо за 10 днів до Трійці гілки не в'януть, то загадана людина одужає. Таким же способом дівчата ворожили на майбутнє заміжжя. Якщо протягом 40 днів (від Великодня до Вознесіння) допомагати знедоленим і годувати убогих, рік буде вдалим.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українці робили прогноз на літо по погоді на Теплого Олексія.