В Україні розсекретили нові документи про Чорнобильську трагедію. У них йдеться про період після аварії, радіаційний фон і тотальний обман населення.

Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Фоніла навіть шкільна форма

Через високий радіоактивний фону в місті Києві у дітей шуміли шкільна форма та тренувальні костюми. Письмовий звіт про це був складений 8 травня, за добу до тієї самої першотравневої демонстрації.

[quote author=""]"На період підготовки демонстрації 1 Травня учням шкіл були видані тренувальні костюми, в яких вони репетирували програму 27, 28, 29

Лікарі ставили помилкові діагнози

Найімовірніше це робилося за наказом КДБ, так як за офіційною версією загиблим від аварії вважався тільки Ходемчук, а решта "просто виявилися слабкі здоров'ям". Точна кількість людей, загиблих і постраждалих у ході такого неправильного лікування, невідома досі:

"За даними Шевченківського РВ УКДБ адміністрація Київської обласної та 25 лікарень, посилаючись на вказівку Моз УРСР (нібито наказ № 24с від 11.05.86 р.), в історіях хвороби хворих з ознаками "променевох хвороби" вказують діагноз "вегетосудинна дистонія". На думку головлікаря обласної лікарні Клименко А. М., подібна постановка питання може в подальшому призвести до плутанини при призначенні лікування, діагностики, а також вирішенні питання про інвалідність і встановлення пенсії", - наголошується у довідці 6 відділу УКДБ УРСР.

Тотальна дезінформація

Аварію, наслідки якої були відомі вже на другу добу (Прип'ять була евакуйована 27 квітня), в радянських ЗМІ називали не інакше, як "невелика подія, вже майже ліквідована під керівництвом Партії і Уряду". Людям не повідомляли про заходи безпеки, що могло б запобігти тисячі смертей від онкології. Вводили в оману також і закордонних кореспондентів.

"В зв'язку з тим, що відразу після аварії на ЧАЕС у іноземних кореспондентів проявлялася певна недовіра до офіційних повідомлень, в 1987 році при відвідуванні ними зони акцент був зроблений на створенні видимості свободи пересувань, дій, контактів, обстановки повної довіри", - сказано в документах.

Нагадаємо, чому "Чорнобиль" від НВО повністю не зняли в Україні.

Як повідомляв Знай. ua, неймовірна історія єдиної дитини, народженої в зоні відчуження.

Також Знай. ua писав, що оприлюднили унікальне відео перших годин після вибуху на ЧАЕС.